Preses apskats

16. jūnijs, 2009
.
.
.

Diena (Karjeras Diena), 09/06/2009, Diāna Kārkliņa, lpp.: 1, 2 – Kur mikserī ir vienādojums? Inženierzinātņu eksperti uzskata, ka, par spīti pašreizējai ekonomikas buksēšanai, pieprasījums pēc jauniem inženieriem ir liels. Īpaši plašs inženierzinātņu studiju piedāvājums ir RTU un LLU, taču ir arī nozares, kurās izglītību Latvijā iegūt nevar. Inženieru darba devēji atzīst, ka galvenais kritērijs, vērtējot potenciālo darbinieku, ir praktiskās iemaņas un motivācija, tāpēc būtiski kritēriji, pēc kuriem izvēlēties augstskolu, ir praktisko nodarbību un prakšu īpatsvars, tehniskā aprīkojuma kvalitāte, kā arī harismātiski pasniedzēji, kas «prot parādīt, kur mājas mikserī atrodams teorētiskās mehānikas vienādojums». Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 10/06/2009, Zane Stankeviča, lpp.: 6 –Stipendijas dos maznodrošinātajiem, nevis izcilajiem studentiem
Lai esošajā ekonomiskajā situācijā neliegtu izglītoties arī sociālineaizsargātākiem vidējās izglītības ieguvējiem, 29. maijā apstiprinātigrozījumi Ministru kabineta noteikumos par stipendijām. Augstākāsizglītības speciālisti atzīst, ka ideja atbalstīt sociāli mazākaizsargātos studentus nav peļama, taču tādā veidā netiktu veicinātaaugsti motivētu studentu piesaiste. Savu viedokli izsaka LU zinātņuprorektors I. Muižnieks, RTU rektors I. Knēts, Latvijas Studentuapvienības pārstāvji.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 11/06/2009, Aktualitātes izglītībā, lpp.: 4 – RTUapsver iespēju jaunajiem studentiem samazināt studiju maksu
RTU vadība jau bija pieņēmusi lēmumu rudenī jaunajiem studentiemstudiju maksu nepalielināt. Tās samazinājums attieksies uz jaunākokursu studentiem, bet vecāko kursu audzēkņiem tās saglabāsies tādas, kānoteiktas studiju līgumā.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 12/06/2009, Signe Knipše, lpp.: 11 – MBA koncepts daudz kur pasaulē ir dabūjis pa ausīm
RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš prognozēpieprasījumu pēc MBA (Master of Business Administration) absolventiem,vērtē MBA programmas un RBS darbību.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

16. jūnijs, 2009 plkst. 13:47

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi