Preses apskats

20. aprīlis, 2009
.
.
.

Latvijas Avīze, 15/04/2009, Māra Libeka, lpp.: 6 – Jaunieši ministru krēslos Līdzās Ministru kabinetam desmit nedēļas darbosies Jauniešu ministru kabinets, kas izveidots pēc Latvijas jaunatnes padomes (LJP) iniciatīvas. Tā mērķis – iesniegt katram ministram vismaz trīs priekšlikumus, kas palīdzētu pilnveidot darbu. «Latvijas Avīzē» – viena no divām RTU studentēm, kas arī iesaistījušās Jauniešu ministru kabineta darbā – topošā uzņēmējdarbības speciāliste Sandra Jēkabsone, kas iedziļināsies finanšu ministra Einara Repšes darbā. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kas jauns?, 15/04/2009, Māris Puķītis, lpp.: 42, 43, 44, 45, 46 – Latvija iziet Kosmosā
Šā gada Ziemassvētkos 600 kilometru augstumā varētu iemirdzētiesLatvijas studentu būvēts satelīts. Projekts ir starptautisks un tajāpiedalās Ventspils augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte, LatvijasUniversitāte un Brēmenes Universitāte. Ventspils Starptautiskāradioastronomijas centra vadītājs, fizikas doktors Juris Žagars stāstapar darbu pie topošā pavadoņa, par astronomijas centra vēsturi un parLatvijas kosmisko zinātni.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 16/04/2009, Inga Varslavova, lpp.: 1, 8 – Kas notiek augstākajā izglītībā?
Aprīļa sākumā Valsts kontrole (VK) nāca klajā ar revīzijas ziņojumu,kurā konstatētas vairākas nepilnības augstākās izglītības sistēmasbudžeta plānošanas pārskatāmībā un izglītības programmu akreditācijā.Vairāku augstskolu vadītāji, tostarp arī RTU rektors akadēmiķis IvarsKnēts, izsaka savu viedokli par revīzijas ziņojumā paustajiemaizrādījumiem.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 16/05/2009, LETA informācija, lpp.: 5 – Trūkst stratēģijas nākotnes speciālistu gatavošanai
Latvijas augstskolu rektori uzskata, ka pārmetumi par to, ka Latvijānetiek gatavoti tautsaimniecības vajadzībām nepieciešamie speciālisti,saistīti ar faktu, ka valstij nav redzējuma un stratēģijas par nākotnēnepieciešamajiem speciālistiem. RTU rektors Ivars Knēts uzskata, kavalstī ir pārāk daudz sociālo zinātņu speciālistu, bet nepietiekamsskaits dabaszinātnieku, materiālpētnieku, inženieru un kvalificētumedicīnas darbinieku.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

«Čas», 17/04/2009, Ksenija Zagovorskaja, lpp.: 4 – «Učitsja uprofesora» Par RTU profesora, Datorvadības, automātikas undatortehnikas institūta direktora Aleksandra Glaza un viņa studentudarbu zinātnē.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

20. aprīlis, 2009 plkst. 14:23

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi