Preses apskats

6. aprīlis, 2009
.
.
.

Dienas Bizness (Tavs nams), 30/03/2009, Aleksandrs Eiduks, lpp.: 20, 21 – Guļbūves priekšrocības – siltums, mājīgums, estētika

Latgales reģionā gandrīz katrā rajonā ir gan vietējie meistari, ganarī uzņēmumi, kuri specializējušies dažāda veida guļbaļķu ēkuizgatavošanā. Daugavpils rajona uzņēmuma SIA «Koka nami» valdespriekšsēdētājs Aldis Cimoška atzīmē, ka interesanta sadarbība veidojasar Latvijas Amatniecības kameras un RTU doktorantiem – inovācija, kassaistīta ar piedāvājumu personificēt būvējamo koka māju ar cilvēku, kasto apdzīvos.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

36,6 C Veselīgāk Skanīgāk Gudrāk, 01/04/2009, Ieva Jākobsone, lpp.: 60, 61, 62 – Sudrabs un dzintars – ne rotām
RTU Biotekstilmateriālu zinātniskās pētniecības laboratorijasvadītāja un vadošā pētniece inženierzinātņu doktore Inga Ļašenko pētasudraba un dzintara izmantošanas iespējas medicīniskos biomateriālos.Viņas vadītā pētnieku grupa Latvijā ir vienīgā, kas nodarbojas arbiotekstila materiālu izveidi medicīniskiem implantiem, kā arītekstilizstrādājumiem ar ārstniecisku efektu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

36,6 C Veselīgāk Skanīgāk Gudrāk, 01/04/2009, Gunta Tabore, lpp.: 76, 77 – Istabā elpo galds
RTU doktorants, Latvijas Amatniecības kameras dabiskā koka apstrādesbiedrības meistars Kārlis Kazāks, kurš ir ne tikai amata meistars, betarī raksta disertāciju par koka dabisko īpašību izmantošanu dabiskasvides veidošanā, ir pārliecināts – jo vairāk dabisko materiālu mumsapkārt, jo veselīgāka dzīvošana. RTU studenti veikuši aptauju, laiuzzinātu, kas cilvēkiem šķiet ekoloģiski vissvarīgākais.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kurzemes Vārds (Tērauds LM), 01/04/2009, Lāsma Pabērze, lpp.: 2 – Ekonomiskā krīze ietekmējusi visas tautsaimniecības nozares
Lai arī cik saspringta būtu ekonomiskā situācija valstī un pasaulē,a/s «Liepājas Metalurgs» turpina rūpēties par savu strādniekuizglītību. RTU Liepājas nodaļas vakara nodaļas II kursā mācības turpinatie desmit rūpnīcas strādnieki, kuri, apvienojot darbu ar mācībām,apgūst metalurga inženiera specialitāti.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 02/04/2009, Daina Grimze, lpp.: 6 – Skolēni rāda prasmes radioelektronikā
28. martā Valsts jaunatnes iniciatīvu centrā notika Latvijas skolēnuradioelektronikas pulciņu skate, kas tika rīkota sadarbībā ar RTU.Darbus vērtēja RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātesstudenti. Pasākuma mērķis – popularizēt tehnisko jaunradi skolēniem unjaunatnei, profesionāli novērtēt bērnu un jauniešu prasmes un iemaņas,kā arī rosināt radioelektronikas pulciņu darbu skates dalībniekusattīstīt zināšanas.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 03/04/2009, Daiga Stokenberga, lpp.: 9 –Jaunie inženieri ir Latvijas nākotnes balsts

«Valsts vadītājiem un politiķiem ir jāmaina attieksme un nevisjāsamazina finansējums izglītībai, bet gluži pretēji – jāpalielina, jotikai tā mēs varam radīt sabiedrību, kas spēj un vēlas radīt vērtības,kas paliek valstī,» uzsver RTU Liepājas filiāles direktors VoldemārsKārkliņš. Liepājas filiāles direktors stāsta arī par ES fonduatbalstītām programmām un par RTU Liepājas filiāles starptautiskosadarbību.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Mājas Viesis, 03/04/2009, Ilze Lavrinoviča, lpp.: 10 – Pārsēji – labākai apdegumu ārstēšanai
RTU Polimērmateriālu institūta zinātnieki radījuši īpašus pārsējus,kas mazina apdegumu sāpes un paātrina dzīšanu. Par pētījumu stāstaviena no zinātniskā darba autoriem, RTU Materiālzinātnes un lietišķāsķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece, inženierzinātņumaģistre Velta Tupureina.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Vēstnesis, 03/04/2009, Ilga Tālberga, lpp.: 71 – LatvijasZinātņu akadēmija: par dzedro krīzes pavasari un prāta optimismu

Latvijas Zinātņu akadēmijas tradicionālajā pavasara pilnsapulcē tikadiskutēts par valsts attīstību un zinātni. Referātu «Ekonomiskā krīze –kritiens uz augšu» nolasīja LZA korespondētājloceklis Dr. oec. UldisOsis, ar pārskatu par akadēmijas darbību iepazīstināja LZAģenerālsekretārs Valdis Kampars un Uzraudzības padomes priekšsēdētājsPēteris Zvidriņš. Ne tikai pieredzes bagātiem pētniekiem, bet arīvirknei jauno zinātnieku tika pasniegtas LZA gadskārtējās vārdbalvas.Tika apbalvoti arī vairāki RTU jaunie zinātnieki.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

6. aprīlis, 2009 plkst. 11:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi