Preses apskats (15.–21.08.2011.)

22. augusts, 2011

Dienas Bizness, 19/08/2011 lpp.: 12 Andra Briekmane – Ja ļautu, strādātu arī naktī Latviešu zinātnieks Eiropas Kosmosa aģentūrā varētu sākt strādāt kaut šodien, tomēr izvēlas palikt šeit, bet uz aģentūru braukt tikai mācīties un dalīties savā pieredzē. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 19/08/2011 lpp.: 14 Agrita Aune – Zinātnieki Jūrmalas attīstības plānu vertē kā tuvredzīgu
«Analizējot Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojumu, var novērot, ka pašlaik lielākā uzmanība tiek pievērsta ekonomiskiem faktoriem. Vides faktori tiek minēti katrā no pilsētas daļām, tomēr gandrīz visur ir paradzēta tālāka vides izmantošana būvniecībai, reti kur ir uzsvērta nepieciešamība saglabāt dabisko vidi,» pētījumā par Jūrmalas attīstības plānu nākamajiem 12 gadiem secina RTU zinātnieki.

Dienas Bizness, 19/08/2011 lpp.: 15 BNS – Piedāvās idejas pilsētas attīstībai
Liepājas promenādes spīķerī Vecajā ostmalā šodien paredzēta RTU starptautiskās vasaras skolas «Entering the Void» noslēguma diskusija.

Vesti Segodņa, 18/08/2011 lpp.: 2 Dmitrijs Marts – Последний вагон
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 18/08/2011 lpp.: 8 Linda Tunte – Tālmācības studijas – iespējas mācīties ikvienam
RTU ir izveidots Tālmācības studiju centrs, kura mērķis ir attīstīt tālmācības iespējas Latvijā ikvienam ērti pieejamā universitātei atbilstošā līmenī, tā realizācijai izmantojot modernās pasaules tālmācības pieredzi un tehnoloģijas.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Ves.lv, 18/08/2011 Dmitrijs Marts – Сегодня последний день для подачи документов на платные места в вузах
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Delfi.lv, 17/08/2011 – Izstrādāta «Latvijas Zaļās enerģijas stratēģija-2050»
Lai nākotnes enerģētika nekļūtu par smagu slogu valsts tautsaimniecības attīstībai, RTU zinātnieki ir izstrādājuši «Latvijas Zaļās enerģijas stratēģiju 2050», kurā iezīmēti īstermiņa un ilgtermiņa mērķi energosektora ilgtspējīgai attīstībai, galveno uzsvaru liekot uz kardinālu enerģijas patēriņa samazinājumu un neatkarību no fosilajiem kurināmajiem.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 16/08/2011 lpp.: 11 Signe Knipše – Atbalsts – prioritāro jomu maģistriem
Uz stipendijām varēs pretendēt arī divu privāto augstskolu studenti, kas mācās valsts noteikto prioritāro izglītības virzienu maģistra studiju programmās.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Ziemeļlatvija, 16/08/2011 lpp.: 8 Inga Karpova – Bez nometnes vasara būtu vienmuļa
Divi valcēnieši – Elīza Skutāne un Niko Bodnieks – bija starp tiem 30 veiksmīgajiem jauniešiem, kuriem bija iespēja nedēļu pavadīt RTU rīkotajā nometnē 8. un 9. klases skolēniem.

Čas, 15/08/2011 lpp.: 1 – Монету – университету
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 15/08/2011 lpp.: 14–15 Signe Knipše – Linu nozare atkal un no jauna cenšas atsperties
Latvijas Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas vadītāja, RTU Tekstilmateriālu un dizaina institūta pētnieka Gunta Strazda viedoklis.

22. augusts, 2011 plkst. 16:43