Pirmkursnieki kuplā pulkā sagaida RTU 150. mācību gadu

3. septembris, 2012

Pirmdien, 3. septembrī, RTU studenti un mācībspēki Ķīpsalas kolonādē svinīgi sagaidīja RTU 150. mācību gadu. Lielo studentu pulku sveica RTU vadība, kā arī kultūras un sporta kolektīvi.

Skatīt galeriju

rtu_iezvanisanas_svetki-2012_0011.jpgSveicotjaunos studentus, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis uzsvēra, ka, izvēloties studijas RTU, studenti vienmēr būs ieguvēji, jo būs pieprasīti speciālisti, kā arī iegūs prasmes veidot savu biznesu. Rektors arī vēlēja izturību, pārvarot studiju pirmo semestri. RTU mācībuprorektors profesors Uldis Sukovskis studentus apsveica ar veiksmīgu karjeras sākumu, akcentējot to, ka labu darbu iegūst visi RTU absolventi.

Dekānu vārdā studentus uzrunāja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Jānis Grundspeņķis. Viņš sveica studentus ar jauna un skaista dzīves posma sākumu, jo «tie, kas ir bijuši studenti, noteikti piekritīs, ka šis ir pats labākais laiks dzīvē.» Taču dekāns arī uzsvēra, ka studijas RTU nozīmē nopietnu darbu un studentu un mācībspēku sadarbību.

RTU pirmā kursa studentus sveica arī RTU Studentu parlamenta prezidents Juris Iljins, Sporta kluba vadītāja Sanita Vīlistere un citas RTU amatpersonas. Ar muzikāliem priekšnesumiem studentus sveica RTU vīru koris Gaudeamus un komponists Juris Kulakovs, RTU sportisko garu parādīja RTU karsējmeiteņu komanda, savukārt tautas deju ansamblis Vektors klātesošos iepazīstināja ar latviešu tautas dejām.

Savukārt RTU Liepājas filiālē, atklājot RTU 150. studiju gadu, notika svinīga sēde, kurā filiāles direktors V. Kārkliņš jaunajiem studentiem izsniedza Studenta apliecības, Humanitārā institūta vadošā pētniece A. Zigmunde pastāstīja par RTU 150 gadu garumā, filiāles bibliotēkas vadītāja A. Raižģe informēja par jaunumiem Zinātniskajā bibliotēkās, bet docente J. Jevsjukova – par aktualitātēm portālā ORTUS.

RTU Informācijas centrs

3. septembris, 2012 plkst. 13:20