Pētnieki un uzņēmēji dalās pieredzē ekonomikas un uzņēmējdarbības zinātniskajā konferencē RTU

20. oktobris, 2023
.
.
.
Paneļdiskusijā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docenta Modra Ozoliņa (no kreisās) vadībā eksperti dalījās pārdomās par mākslīgā intelekta nozīmi izglītībā un pētniecībā, dzimumu līdzsvaru zinātnē un biznesā, uzņēmumu ievākto datu izmantošanas iespējām. Foto: Eduards Lapsa, RTU

Uzņēmumu vadītāji, dibinātāji un pētnieki Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes 64. starptautiskajā zinātniskajā konferencē «Scientific Conference on Economics and Entrepreneurship» dalās pieredzē un idejās par aprites ekonomikas, inovāciju un pētniecības lomu uzņēmumos, ekonomikā un sociālajos procesos, kā arī mākslīgā intelekta nozīmi izglītībā un pētniecībā.

Šā gada zinātniskā konference bija veltīta institucionālajai kapacitātei un vērtībām – kā veicināt uz attīstību vērstu pētniecību. «Inženierekonomikas un vadības fakultāte ir zinātņu universitātes struktūrvienība, un tuvākajos gados būs īpaši jāattīsta fakultātes zinātniskā un pētnieciskā darbība. Konferences programmā atrodamie atslēgvārdi – institucionālā kapacitāte, ekonomikas ilgtspēja, inovācijas un attīstība – apliecina, ka zinātnes augsnē tiek sēta vērtīga sēkla,» pauda fakultātes dekāns Aldis Čevers.

Ikgadējās konferences plenārsesijā SIA «Latvijas Mobilais Telefons» (LMT) prezidents, valdes priekšsēdētājs Juris Binde ieskicēja inovāciju un tehnoloģisko atklājumu lomu sabiedrības attīstībā. Viņš arī analizēja veidus, kā uzņēmumi, kas kopumā ir konservatīvi un nesteidzas strauji ieviest tehnoloģiskos jauninājumus, var veiksmīgāk izmantot tehnoloģisko progresu, lai palielinātu savu konkurētspēju, rentabilitāti. J. Binde arī dalījās pieredzē par LMT attīstītību, iesaistīšanos pētniecības projektos visā pasaulē, kā arī  inovāciju izcilības lomu ilgtspējīgas organizācijas veidošanā. Savukārt Visvaldas Varžinskas, Kauņas Tehnoloģiju universitātes asociētais profesors, analizēja aprites ekonomikas nozīmi ilgtspējīgas izaugsmes sekmēšanā un resursu nelietderīga izlietojuma samazināšanas iespējas. Viņš novērtēja veidus, kā panākt lielāku resursu ekonomiju un atkārtotu izmantošanu, piemēram, nodrošinot šo procesu pārvaldību pilsētu, pašvaldību līmenī, ko par labu atzīst arī Eiropas Komisija, ieviešot «The Urban Agenda for the EU».

RTU doktorants, «efectio.com» dibinātājs Artūrs Bernovskis sniedza ieskatu dažādos veidos, kā motivēt darbiniekus, panākt augstāku ieinteresētību uzņēmuma mērķu sasniegšanā, izmantojot datorspēļu elementus. Viņš arī dalījās ar savu pieredzi digitālās vides izmantošanā darbinieku motivācijas paaugstināšanā, kas arī dod iespējas uzņēmumam ievākt datus par darbinieku interesēm un uzvedību digitālajā vidē. Tikmēr Andrians Solomons no Eiropas Tehnoloģiju institūta plašāk iepazīstināja ar MOOW digitālās izglītības sadarbības projektu – kā panākt uz vērtībām balstītu pētniecību, inovācijas un attīstību jomās, kuras Eiropas Komisija ir definējusi kā prioritāras: pielāgošanās klimata pārmaiņām, veselība, gudrās pilsētas, tīra augsne un pārtikas pieejamība, tīrs ūdens.

Citā paneļdiskusijā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docenta Modra Ozoliņa vadībā eksperti dalījās pārdomās par mākslīgā intelekta nozīmi mācību procesā, pētniecībā, dzimumu līdzsvaru zinātnē un biznesā, uzņēmumu ievākto datu izmantošanas iespējām.

Konferencē fakultātes pētnieki arī prezentēja savu pētījumu rezultātus sešās dažādās tematiskajās sekcijās.

Konference nodrošina diskusiju platformu, kurā pētnieki var dalīties ar zinātnisko pētījumu rezultātiem dažādās biznesa un ekonomikas disciplīnās, apmainīties ar zināšanām un pieredzi, tādējādi veidojot pamatu daudznozaru pētījumiem. Konference ik gadu pulcē pētniekus, mācībspēkus un doktorantus no dažādām valstīm.

Konferences mājaslapa.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. oktobris, 2023 plkst. 16:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi