Paziņoti to mākslinieku vārdi, kas veidos RTU 150. jubilejas monētu

10. augusts, 2011

Par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 gadu jubilejai Latvijas Banka veidos jubilejas monētu. Latvijas Bankas izsludinātajā konkursā par jubilejai veltītas monētas grafiskā risinājuma izstrādi uzvarējuši mākslinieki Aigars Bikše, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis, Anna Heinrihsone un Laura Medne.

RTU 150. jubileju svinēs 2012. gada 14. oktobrī. Universitāte darbu uzsākusi 1862. gadā kā pirmā daudznozaru tehniskā augstskola Krievijas impērijā. Tās pirmais nosaukums bija – Rīgas Politehniskā augstskola, un tā darbojās kā privātā augstskola, kuru uzturēja Baltijas muižniecība. Augstskolā tolaik darbojās sešas nodaļas – Inženierzinātņu, Ķīmijas, Lauksaimniecības, Mehānikas, Tirdzniecības un Arhitektūras. Augstskolā mācījās tikai vīrieši. Studenti Rīgā ieradās no visas Krievijas impērijas.

RTU Informācijas centrs

10. augusts, 2011 plkst. 16:47