Noslēgusies RTU Jauno pētnieku diena

13. marts, 2010

«Pētniecība ir visinteresantākā nodarbošanās pasaulē,» sestdien, 13. martā, uzrunājot RTU Jauno pētnieku dienas dalībniekus – vidusskolēnus no visas Latvijas – atzina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, «Pētnieki vienmēr meklē un atrod ko jaunu.»

13.03.2010.  Skatīt galeriju

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=zPhVXOCaXy4 }

RTU Jauno pētnieku dienā, kurā piedalījās vairāk nekā 100 vidusskolēni no visas Latvijas, tika noskaidroti vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Nāc un studē RTU!» uzvarētāji, kā arī notika sacensības «Slepenā misija RTU aizkulisēs».

Zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Nāc un studē RTU!»  1. vietu ieguva Rīgas Franču liceja komanda «Solaris» (skolēni  Andrejs Zīle, Lelde Kazule, skolotāja Biruta Šķēle), 2. vietu – Rīgas Franču liceja komanda «Postkirī» (skolnieces Anna Lielpētere, Maija Sjomkāne, skolotāja Biruta Šķēle), 3. vietu – Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «Talsu radons» (skolēni Jānis Lakševics, Māris Prūsis, skolotājs Imants Fokerots).

Sasniedzot labus rezultātus RTU sagatavotajā rakstiskajā eksakto zinātņu testā, zinātnisko darbu konkursā un zinātniskā darba prezentācijā, tiesības ārpus konkursa studēt RTU ieguva Rīgas Franču liceja skolniece Anna Lielpētere, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece Laura Stradiņa un Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieks Māris Prūsis.

Eksakto zinātņu testā teicamus rezultātus uzrādīja arī Ventspils 1. ģimnāzijas skolnieces Irina Freidenfelde un Liene Švarce.

Orientēšanās sacensībās «Slepenā misija RTU aizkulisēs» 1. vietu ieguva Rīgas Franču liceja komanda «Postkirī», 2. vietu – Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «Prometeja māls», 3. vietu – Daugavpils 3. vidusskolas komanda «ITAD».

RTU Jauno pētnieku diena notika ar mērķi popularizēt eksaktās zinātnes un mudināt jauniešus veikt savai ģimenei, skolai, pilsētai vai novadam nepieciešamus pētījumus.

RTU Jauno pētnieku dienas laikā vidusskolēni RTU mācībspēku žūrijai prezentēja savus zinātniskās pētniecības darbus, savukārt jauno pētnieku padomdevēji – skolotāji tikās ar RTU mācību prorektoru Uldi Sukovski un rektora vietnieku informācijas tehnoloģiju jautājumos Zigmundu Zitmani, lai diskutētu par aktuāliem izglītības jautājumiem, kā arī lai iepazītos ar RTU virtuālo studiju vidi ORTUS.

RTU Jauno pētnieku dienā piedalījās konkursa «Nāc un studē RTU!» finālisti kopā ar līdzjutējiem un skolotājiem no 16 skolām: Daugavpils 17. vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Jelgavas 1. ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Lizuma vidusskolas, Ogres meža tehnikuma, Rīgas Franču liceja, Špoģu vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Ventspils 1. ģimnāzijas, Pumpuru vidusskolas, Rīgas 74. vidusskolas, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas, Rojas vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

RTU Jauno pētnieku dienu vadīja RTU absolvents spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Pasākumu organizēja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments.

RTU Jauno pētnieku diena RTU notika trešo reizi. Savukārt konkurss «Nāc un studē RTU!» universitātē tika organizēts ceturto gadu pēc kārtas. Šogad dalībai konkursā pieteicās 117 komandas un tika iesniegti 52 zinātniskās pētniecības darbi.

Publikāijas Latvijas Avīzē Publikācija Latvijas Avīzē 1.87 Mb

RTU Informācijas centrs