Noslēgušās RTU Prāta spēles skolēniem

2. aprīlis, 2012

Nedēļas nogalē, 31. martā un 1. aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika tradicionālās Prāta spēles skolēniem 2012. Jaunieši mērojās spēkiem šahā, dambretē un spēlēja intelektuālās spēles – Karkasone un Katanas ieceļotāji. Uzvarētājiem tika vērtīgas balvas – stipendijas studijām RTU.

Skatīt galeriju

prata_speles-2012.jpgŠahs

Sacensības pulcēja 54 jaunos šahistus no visas Latvijas. Turnīra reitingfavorīts bija viens no Latvijas talantīgākajiem jaunajiem šahistiem Artūrs Bernotas (Rīgas 54. vidusskola), kurš pirms nepilna mēneša izcīnīja sudraba medaļu Latvijas U-18 čempionātā. Ar otro numuru turnīrā bija izsēts Zemgales reģiona pārstāvis Edgars Stepiņš (Jelgavas Valsts ģimnāzija), bet trešais — rīdzinieks Dmitrijs Starcevs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).

Sacensību starta posmus favorīti pārvarēja pārliecinoši — pirmajās divāskārtās visiem uzvaras, vienīgi trešajā zaudējumu piedzīvoja Latvijas U-16 vicečempions Dmitrijs Starcevs.

Ceturtajā kārtā līderiem jau nācās cīnīties savā starpā. Pie pirmā galdiņa tikās Artūrs Bernotas un turnīra ceturtais numurs, Latvijas U-14čempions, Dmitrijs Tokranovs (Rīgas 80. vidusskola). Saspringtā cīņā pieuzvaras tika pieredzējušākais A. Bernotas. Tikmēr neizšķirti nospēlēja E. Stepiņš, kas padarīja A. Bernotas par vienpersonisku sacensību līderi.

Piektajā kārtā savā starpā tikās abi sacensību galvenie favorīti A. Bernotas un E. Stepiņš, kuru spēki pēc ilgas cīņas izrādījās līdzīgi, kas sacensībās nodrošināja intrigu līdz pašām beigām.

Priekšpēdējā kārtā uzvaru izcīnīja A. Bernotas, taču arī E. Stepiņš neatpalika un pārspēja Aleksi Vīnu (Rīgas Angļu ģimnāzija). Līdz ar to, pirms turnīra pēdējās kārtas, E. Stepiņš no A. Bernotas atpalika tikai parpuspunktu, kas deva reālas cerības panākt un apdzīt sacensību līderi pašā sacensību finiša taisnē.

Pēdējā, septītā kārta izvērtās intriģējoša, kur A. Bernotas ātri iekūlās nepatikšanās pret Maksu Serdjuku (privātskola «Latreia»), taču spēja glābties, pateicoties savai autoritātei — pretinieks nespēja atteikt neizšķirta piedāvājumu. Savukārt E. Stepiņš izcīnīja svarīgu uzvaru pie otrā galdiņa un pēc punktiem panāca turnīra favorītu! Līdz ar to sacensību uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams fotofinišs — papildrādītāju izvērtēšana. Par niecīgu puspunktu papildrādītāji labāki tomēr izrādījās Artūram Bernotas, kurš kļuva par sacensību uzvarētāju un  saņēma apliecinājumu 200 latu vērtībā, kuru varēs izmantot iestājoties RTU (maksājot mācību maksu vai maksājot par RTU sagatavošanas kursiem, vai saņemot kā stipendiju). Otrā vieta Edgaram Stepiņam un apliecinājums 150 latu vērtībā, bet trešā — Maksam Serdjukam, kurš saņēma apliecinājumu 100 latu vērtībā.

Meiteņu konkurencē labākā bija Elīna Otikova (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), kura turnīru pabeidza ar piecām uzvarām un diviem zaudējumiem un saņēma apliecinājumu 100 latu vērtībā.

Zemgales reģionā labākais bija Eduards Salenieks (Jelgavas Valsts ģimnāzija), Latgales reģionā Elvis Limanovskis (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), Vidzemes reģionā Emīls Vītols (Valmieras Valsts ģimnāzija). Katra reģiona uzvarētājs saņēma balvā apliecinājumus 100 latu vērtībā.

Kristaps Veršūns (Jelgavas Valsts ģimnāzija) ieguva balvu kā labākais šahists ar zemāku par pirmo sporta klasi un apliecinājumu 50 latu vērtībā.

Kopējā rezultātu tabula.

Dambrete

Sacensībās simtlauciņu dambretē piedalījās vairākkārtēji Latvijas junioru čempioni dažādās vecuma grupās, kā arī pasaules jauniešu čempions.

Turnīrs sagādāja dažāda veida pārsteigumus, neiztika bez asarām, bet turnīrā valdīja kopējā draudzīgā atmosfēra, jo vairākas skolas piedalījās komandu vērtējumā un bija ļoti interesanti sekot, kā katras skolas dalībnieki interesējās par savas skolas rezultātiem.

Skolu komandu ieskaitē 1. vietu ieņēma draudzīgā un spēcīgā Rīgas Daugavgrīvas vidusskola: Semendjajevs Ņikita, Brovkins Dmitrijs un Bistrova Ksenija.

1. vietu turnīrā izcīnīja, kā jau varēja prognozēt, pasaules jauniešu čempions Leonīds Cilēvičs (Rīgas 40. vsk.) un saņēma apliecinājumu 200 latu vērtībā, kuru varēs izmantot iestājoties RTU (maksājot mācību maksuvai maksājot par RTU sagatavošanas kursiem, vai saņemot kā stipendiju).2. vietu un apliecinājumu 150 latu vērtībā saņēma  Marija Koļeda (Rīgas 34. vsk.).

3. vietā ierindojās un apliecinājumu 100 latu vērtībā saņēma Aleksandrs Zajančkovskis (Rīgas 22. vsk.). Labākā jauniete Jūlija Bessonova (Rīgas 33.vsk.) saņēma apliecinājumu 100 latu vērtībā. Labākais dambretists ar zemāk par pirmo sporta klasi – Ņikita Semendjajevs (Rīgas Daugavgrīvas vsk.)  saņēma apliecinājumu 50 latu vērtībā. Labākais no Zemgales Viesturs Štelmahers (Dobeles Amatniecības vsk.) saņēma apliecinājumu 100 latu vērtībā. Labākais no Vidzemes Gatis Bertmanis (Liepupes vsk.) saņēma apliecinājumu 100 latu vērtībā.

Rezultātus pa kārtām un kopējo beigu tabulu varēs redzēt Latvijas Dambretes savienības mājaslapā.

Katanas Ieceļotāji

Pēc spraigas spēles godalgotās vietas tika sadalītas šādi:
 1. Reinis Pulkstenis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).
 2. Aleksandrs Ķikuts (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija).
 3. Andris Prūsis (Ikšķiles vidusskola).

Karkasone

1. Sintija Lāce (Rīgas Uzņēmējdarbības koledža).
 2. Aleksandrs Ķikuts (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija).
 3. Andrejs Mežeckis (Rīgas 80. vidusskola).
4. Reinis Pulkstenis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).
 5. Aivars Lejnieks (Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzija).

RTU Sporta klubs

2. aprīlis, 2012 plkst. 0:31