Latvijas Banka izsludina studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu 2012./2013. gadā

16. oktobris, 2012

Konkursa mērķis: veicināt Latvijas tautsaimniecības makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi un stimulēt augstāko mācību iestāžu studentu pētnieciskās domas attīstību.

Konkursā var piedalīties: Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārzemnieki, kas konkursa norises laikā reģistrēti kā Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēto augstāko izglītības iestāžu studenti(­es);

Latvijas Republikas pilsoņi un nepilsoņi, kas konkursa norises laikā reģistrēti kā ārvalstu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā akreditēto augstāko izglītības iestāžu studenti(-es).

Konkursa tēmas: piedāvāts plašs makroekonomisko tēmu loks, kas aplūkojamas Latvijas vai Baltijas valstu tautsaimniecības kontekstā: eiro ieguvumi un izmaksas, investīciju ietekme uz labklājības pieaugumu, tautsaimniecības konkurētspējas novērtējums, nozaru konkurētspējas analīze, darbaspēka migrācija, strukturālais bezdarbs, ēnu ekonomikas novēršanas metodes, valsts budžeta izdevumu efektivitāte, monetārā transmisijas mehānisma funkcionēšana u. c.

Konkursa uzvarētājiem paredzēts piešķirt sešas godalgas, pirmās vietas ieguvējam – 1 200 latu.

Konkursa darbi iesniedzami: Latvijas Bankā no 2013. gada 13. maija līdz 24. maijam papīra dokumenta un elektroniskā veidā.

Konkursa nolikums, tostarp darbam izvirzītās prasības un pilns piedāvāto tēmu saraksts, atrodams Latvijas Bankas interneta vietnē www.makroekonomika.lv.

Konkursa rezultāti tiks publiskoti 2013. gada 11. jūnijā Latvijas Bankas interneta vietnēs www.bank.lv un www.makroekonomika.lv.

Laureātus aicināsim uz diskusiju, kas tiks atspoguļota www.makroekonomika.lv.

16. oktobris, 2012 plkst. 13:26