Konkursā «Ideju kauss 2010» saņemtas 677 inovatīvas biznesa idejas

5. augusts, 2010

Inovatīvo biznesa ideju konkursā «Ideju kauss 2010» šogad saņemts rekordliels ideju skaits – kopumā iesniegtas 677 idejas. Daudzi autori iesnieguši vairākas idejas, pierādot, ka interese par uzņēmējdarbības sākšanu Latvijā ir liela.

05.08.2010.

Konkursa rīkotāji informē, ka tēmu klāsts, par kurām iesniegtas idejas, ir plašs – sākot no ikdienu papildinošām lietām un beidzot ar īstiem tehnoloģiju sasniegumiem. Daudz ideju iesniegtas rūpniecības nozarē.

«Lielais ideju skaits vērtējams pozitīvi, jo par spīti karstajam laikam cilvēki ir izmantojuši «Ideju kausa 2010» piedāvājumu. Līdz ar to paredzams, ka konkurss atstās pozitīvu iespaidu uz 2010. gadā reģistrēto jauno uzņēmumu skaitu,» atzīst projekta «Ideju kauss 2010» vadītājs Artūrs Zeps.

No 1. līdz 13. augustam profesionāli eksperti izvērtēs visas iesniegtās idejas un labākās izvirzīs konkursa nākamajai kārtai. Konkursa 2. kārtas atklāšanas pasākums paredzēts š. g. 24. augustā Rīgas Biznesa skolā.

Konkursa 2.k ārtas dalībniekiem būs iespēja piedalīties semināros par biznesa plānu rakstīšanu, finanšu analīzi, mārketingu un prezentācijas sniegšanu, lai sagatavotu biznesa plānu un tā prezentāciju ekspertu žūrijai, kā to paredz «Ideju kauss 2010» nolikums.

Interesentiem tiks nodrošinātas mentoru konsultācijas.

Konkursa «Ideju kauss 2010» noslēguma ceremonija notiks š. g. 6. oktobrī. Informācijai par konkursa gaitu varat sekot līdzi mājaslapā.

Biznesa ideju konkursu «Ideju kauss 2010» organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

Konkurss tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Konkursa stratēģiskais partneris – Rīgas Tehniskā universitāte, atbalsta – SIA «Valodu centrs Multilingua», Nodarbinātības valsts aģentūra, SIA «Lursoft», Rīgas Biznesa skola, SIA «ISIC.lv», «Red Bull», Piedzīvojumu organizācija «Lūzumpunkts», SIA «Eksperimentālā multimediju laboratorija», Coca-Cola Hellenic Latvia, Islande Hotel, a/s «Swedbank», SIA «Idynamics», informatīvie atbalstītāji – LNT, TV5, Apollo.lv, 1188, a/s «Radio SWH», SIA «JCDecaux», SIA «Dienas Mediji», SIA «Leta», Draugiem.lv, Studentlife.lv, SIA «WorkingDay Latvia», Biznesam.lv, Biedrība «Latvijas Lielo pilsētu asociācija», Rīgas pašvaldība, Liepājas pašvaldība, Daugavpils pašvaldība, Valmieras pašvaldība, Jelgavas pašvaldība, Biedrība «Latvijas pašvaldību savienība», Valsts izglītības attīstības aģentūra, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, Prakse.lv, Biedrība «Jauniešu konsultācijas», VAS «Latvijas Pasts», SIA «CV-Online Latvia», Studentnet.lv, SIA «Corporate», SIA «BL Consulting», Latvijasakcijas.lv, Nacionālā izglītības iespēju datu bāze, kompetences partneri – biedrība «Connect Latvia», pilnsabiedrība «JIC biznesa inkubators», biedrība «Biznesa inkubators Cēsis», biedrība «Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs», SIA «Imprimatur Capital Baltics Ltd.», Latvijas Darba devēju konfederācija, SIA «RB Consulting», SIA «Capitalia», SIA «Con Fide», SIA «EkoMed», SIA «Kurzemes Biznesa inkubators», REA Mentoru klubs, SIA «Inovatīvo risinājumu institūts», SIA «PriBalt Capital», pilnsabiedrība «Rīgas Reģiona biznesa attīstības inkubators», SIA «Latconsul», SIA «Lietišķās informācijas dienests», biedrība «Līdere», ideju grupa «Radošuma pils», Rīgas Tehniskās universitātes MBA programma, SIA «Baltijas Konsultācijas», SIA «RVJ», Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

RTU Studentu parlaments

5. augusts, 2010 plkst. 18:42