Iznācis žurnāla Innovation speciālizdevums, kas veltīts Pasaules latviešu zinātnieku kongresam

18. jūnijs, 2018
.
.

Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju RTU izdevusi Pasaules latviešu zinātnieku kongresam veltītu žurnāla Innovation speciālizlaidumu. Žurnālā Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieki plaši diskutē par drošumu un zinātnes pienesumu, ne tikai radot komercializējamus risinājumus un tehnoloģijas, bet arī meklējot un piedāvājot atbildes uz valsts un sabiedrības lielajiem izaicinājumiem.

Pēdējos gados Latvijas, Eiropas un pasaules diskursā teju ik dienas tiek runāts par drošību, piesaucot ģeopolitisko situāciju, nepieciešamību atvēlēt aizsardzībai noteiktu valsts budžeta daļu, starptautisko terorismu, kiberapdraudējumu, informācijas karu. Un tomēr, lai gan vārds «drošība» primāri liek aizdomāties par profesionāliem karavīriem un viņu kaujas spēju stiprināšanu, valsts, sabiedrības un ikkatra tās indivīda vajadzību justies droši rada daudz visaptverošāks jautājumu un atbilžu komplekts.

Tāpēc žurnālā lasāms gan par to, kādus riskus veselībai rada antimikrobālās rezistence, kā vairot enerģētisko neatkarību, kas kopīgs kvantu fizikai un drošībai, kā, maksimāli izmantojot vietējās izejvielas, radīt inovatīvus pārtikas produktus, gan par to, kāpēc Latvijai nepieciešams izvēlēties savu attīstības ceļu un kāpēc jāveido arvien ciešāks Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku tīkls.

Šeit var lasīt žurnāla elektroniskajā versijā latviešu un angļu valodā.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

18. jūnijs, 2018 plkst. 15:39

Līdzīgi raksti

Ziņas