Itālijas vēstnieks un zinātņu prorektors paraksta sadarbības līgumu par itāļu valodas apmācību RTU

16. septembris, 2022
.
.
.
Vizītes laikā RTU Studentu pilsētiņā Ķīpsalā Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti un RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna iestādīja koku, kas veltīts RTU 160. jubilejai. Foto: Vitālijs Vinogradovs,

15. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna tikās ar Itālijas vēstnieku Latvijā Alessandro Monti, lai pārrunātu RTU un Itālijas vēstniecības Latvijā līdzšinējo divpusējo sadarbību un iezīmētu tālākos tās attīstības virzienus, kā arī parakstītu Saprašanās memorandu par itāļu valodas kursa nodrošināšanu un popularizēšanu RTU.

Par godu RTU 160. jubilejai vizītes laikā RTU Studentu pilsētiņā Ķīpsalā T. Juhna un A. Monti iestādīja koku, tādējādi apliecinot aktīvās sadarbības stratēģisko nozīmi starp RTU, Itālijas augstākās izglītības iestādēm, Itālijas vēstniecību Latvijā un Latvijas vēstniecību Itālijā.   

Tikšanās laikā starp A. Monti, T. Juhnu, RTU rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igoru Tipānu un Starptautiskās sadarbības nodaļas (SSN) projekta vadītāju Ēriku Badamšinu tika akcentēts, ka par itāļu valodas apguvi studentu un darbinieku vidū ir liela interese. Jau 2021./2022. studiju gada pavasara semestrī, kad itāļu valodas kurss tika organizēts pirmo reizi, tika saņemti vairāk nekā 200 pieteikumu. 

Itāļu valodas kursa organizēšanas mērķis ir veicināt interesi studentu un darbinieku vidū par Itāliju kā Erasmus+ programmas studiju un pieredzes apmaiņas galamērķi un partneri kopīgu studiju, zinātnes projektu un kultūras pasākumu īstenošanā. Jau 2022. gada vasarā vairāki itāļu valodas kursa studenti īstenoja praksi RTU partnerinstitūciju – Bergamo Universitātes (UniBg), Triestes Universitātes un Salento Universitātes – laboratorijās, piedaloties RTU un UniBg kopīgajā vasaras skolā «Nonlinear Life. Edition 5» un aktīvi iesaistoties dažādu starptautisku projektu īstenošanā.     

Atgādinām, ka līdz 18. septembrim RTU studentiem un darbiniekiem ir iespēja pieteikties itāļu valodas kursam, rakstot e-pastu SSN projekta vadītajam Ērikam Badamšinam –

Itāļu valodas kurss RTU studentiem un darbiniekiem tiek organizēts ar Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas finansiālu atbalstu.

Itālijas vēstnieks un zinātņu prorektors Ķīpsalā stāda koku par godu RTU sadarbībai ar Itāliju

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. septembris, 2022 plkst. 16:07

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi