Latvijas vēstniece Itālijā un zinātņu prorektors atklāj RTU un Bergamo Universitātes vasaras skolu «Nonlinear Life»

7. septembris, 2022
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

No 5. līdz 9. septembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ķīpsalas studentu pilsētiņas laboratorijās norisinās RTU un Bergamo Universitātes (UniBg) Itālijā kopīgi organizētās starptautiskās vasaras skolas «Nonlinear Life. Edition 5» otrā praktiskā daļa, kurā piedalās 16 studenti no Austrijas, Francijas, Itālijas, Latvijas, Nīderlandes, Šveices un Turcijas augstākās izglītības iestādēm un septiņi mācībspēki no RTU, Porto Politehniskā institūta (Portugāle) un Kartahenas Politehniskās universitātes (Spānija).

RTU laboratorijās notiekošā prakse ir turpinājums tiešsaistē aizvadītajai teorētiskajai daļai (25.–29. jūlijs) un pirmajai praktiskajai aktivitātei Bergamo (29. augusts–2. septembris). Kopumā vasaras skolā piedalījās 50 studenti un jaunie pētnieki no 16 valstīm un 29 mācībspēki un industrijas pārstāvji no ASV, Austrijas, Itālijas, Latvijas, Portugāles, Spānijas, Turcijas un Vācijas, apskatot, diskutējot un praktiski darbojoties ar medicīnā izmantotajām iekārtām un jaunākajiem digitālajiem risinājumiem.

Vasaras skolas otrās praktiskās aktivitātes atklāšanā ar dalībniekiem tikās RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna, Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa, Itālijas vēstnieka Latvijā vietnieks Luigi Giovinazzi, RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns, RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta (BINI) direktors profesors Jurijs Dehtjars un Starptautiskās sadarbības nodaļas (SSN) projekta vadītājs Ēriks Badamšins.

T. Juhna akcentēja šādu aktivitāšu nozīmi ne tikai starpdisciplināru jomu speciālistu sagatavošanā, lai viņi nākotnē spētu ne tikai izstrādāt augsto tehnoloģiju produktus ar augstu pievienoto vērtību, bet arī veiksmīgi iekļauties starptautisku uzņēmumu komandās un īstenot dažādus starpdisciplinārus projektus. Tāpat zinātņu prorektors augstu novērtēja RTU un UniBg ciešās sadarbības un kopējās vasaras skolas devumu jauno doktorantu piesaistē – patlaban notiek aktīvs darbs, organizējot RTU un UniBg kopējas  doktorantūras studijas RTU maģistrantūras absolventei.

S. Āboltiņa klātesošos informēja par runāto vasaras skolas pirmās praktiskās aktivitātes svinīgajā noslēguma ceremonijā, kas notika 2. septembrī UniBg Inženierzinātņu fakultātē. Vēstniece akcentēja UniBg rektora profesora Sergio Cavalieri pausto, ka universitātei ir tikai daži starptautiskie stratēģiskie partneri, to vidū – arī RTU. Tāpat vēstniece apliecināja, ka arī turpmāk aktīvi iesaistīsies abu universitāšu kopējās aktivitātēs, augsti novērtējot ne tikai to nozīmi Latvijas un Itālijas jauniešu profesionālajā izaugsmē, bet arī savstarpējā zināšanu un kultūras apmaiņā.

Turpinot par aktualitātēm abu universitāšu sadarbībā, RTU SSN projekta vadītājs Ēriks Badamšins, kurš kopā ar deviņiem RTU studentiem pārstāvēja universitāti Bergamo notiekošajā otrajā praktiskajā aktivitātē, informēja par pārrunāto tikšanās laikā ar UniBg rektoru S. Cavalieri un internacionalizācijas prorektori Flaminia Nicora. Starp izskatītajiem jautājumiem īpaša nozīme tika piešķirta abu universitāšu, Itālijas vēstniecības Latvijā un Latvijas vēstniecības Itālijā tālākajai sadarbībai abu valstu uzņēmumu aktīvākā iesaistē dažādu kopīgu aktivitāšu īstenošanā.

Vasaras skolas zinātniskais vadītājs RTU profesors Jurijs Dehtjars uzsvēra aktivitātes veiksmīgo darbību tās definēto mērķu īstenošanā, nodrošinot augsta līmeņa zinātnisku saturu par inženierzinātņu tematiem, kas saistīti ar medicīnu. Otrs uzstādītais mērķis bija vasaras skolu organizēt citās valstīs, sadarbojoties ar ārvalstu partnerinstitūcijām, šādā veidā stiprinot RTU starptautisko reputāciju un veicinot akadēmisko un zinātnisko sadarbību.

Šā gada aprīlī un jūlijā notika abu universitāšu rektoru vadītu delegāciju institucionālās vizītes Bergamo un Rīgā. RTU delegācijas vizītes laikā Bergamo, kurā piedalījās arī S. Āboltiņa, tika parakstīts gan Saprašanās memorands starp abām universitātēm, gan Patronāžas līgums vasaras skolai «Nonlinear Life» starp RTU, UniBg, Latvijas vēstniecību Itālijā un Itālijas vēstniecību Latvijā.

RTU MTAF BINI kopā ar Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamentu starptautisko vasaras skolu «Nonlinear Life» pirmo reizi Rīgā organizēja 2017. gadā un turpināja arī 2018. gadā. Savukārt 2019. gadā vasaras skola notika Itālijas pilsētā Triestē, jo organizatoru komandai pievienojās kolēģi no Triestes Universitātes. 2021. gadā RTU un UniBg organizētā vasaras skola Covid-19 pandēmijas dēļ norisinājās tiešsaistē.

Vasaras skola «Nonlinear Life»

Saistītie tagi:

RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments

7. septembris, 2022 plkst. 12:21