Inovatīvo biznesa ideju konkursa «Ideju kauss 2012» finālā cīnīsies 87 biznesa plānu autori

5. novembris, 2012

31. oktobrī noslēdzās biznesa plānu iesniegšana konkursa «Ideju kauss» 2. kārtā. Kopumā konkursā «Ideju kauss 2012» tika iesniegts 490 ideju, 183 idejas izcīnīja iespēju piedalīties konkursa 2. kārtā, savukārt no tām par biznesa plāniem pārtapušas 87 idejas.

««Ideju kausā» ir notikusi pirmā «dabiskā atlase», jo gluži tāpat kā dzīvē arī konkursā ne visi, kuriem ir laba ideja, spēj to attīstīt pilnvērtīgā biznesa modelī. Mēs ļoti ceram, ka tie, kuri jau līdz šim ir ieguldījuši daudz rūpju un pūļu savu biznesa ideju attīstībā, neapstāsies un turpinās darbu pie ideju realizēšanas, lai arī kādi panākumi tiktu sasniegti konkursā,» uzskata Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Projektu attīstības nodaļas vadītājs Guntis Lauskis.

No 1. līdz 15. novembrim, izvērtējot iesniegtos biznesa plānus, tiks noteikti 10–12 konkursa «Ideju kauss 2012» finālisti, kuriem savas biznesa idejas būs jāprezentē žūrijas komisijai.

Jāpiebilst, ka visu oktobri 2. kārtā iekļuvušo ideju autoriem bija iespēja apmeklēt izglītojošus seminārus, gūstot detalizētu ieskatu un konsultācijas biznesa plānu veidošanā, kā arī apgūstotfinanšu un marketinga aktivitāšu plānošanu biznesa sākumposmā. Tāpat konkursa 2. kārtas dalībniekiem bija iespēja saņemt individuālas ekspertu konsultācijas biznesa plāna izstrādei. Savukārt labāko biznesa plānu autoriem, kuri tiks izvirzīti konkursa finālā, būs iespēja apmeklēt semināru «Prezentācijas prasmes», lai kā nākas sagatavotos fināla prezentācijai.

«Ideju kauss 2012» noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju š. g. 4. decembrī. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 10 000 latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, 2. vietas ieguvējs – 3000 latu, 3. vietas ieguvējs – 1000 latu. Tiks piešķirtas arī specbalvas – «Eko-inovatīvākā ideja», un šīs nominācijas ieguvējs saņems 1000 latu, kā arī  «Inovatīvākā IT&T ideja», kuras autors saņems balvu no «Lattelecom» – «Biznesa komplektu» uz gadu bez maksas.

Inovatīvo biznesa ideju plānu konkursu «Ideju kauss 2012» rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem – Rīgas Tehnisko universitāti un SEB banku. Tas tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Sīkāka informācija par konkursa norisi www.idejukauss.lv.

5. novembris, 2012 plkst. 16:33