Francijas vēstniece: arī RTU studentiem būtu jāapgūst franču valoda

26. novembris, 2010

Atklājot RTU Francijas dienu, kas norisinājās 25. novembrī, Francijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šantāla Puarē atzina, ka Latvijā franču valoda studentu vidū nav pārāk izplatīta – franču valoda būtu jāapgūst arī RTU studentiem.

26.11.2010.  Skatīt galeriju

francijas_diena_rtu_0069.jpg

Franču valodas zināšanas sniedz iespējas studēt Francijā – valstī, kas atrodas 4. vietā pasaulē ārzemju studentu skaita ziņā, atzina vēstniece. Francijas popularitātei ārvalstu studentu vidū ir daudz iemeslu – ne vien studiju kvalitāte, bet arī attīstītā zinātnes sistēma un uzņēmējdarbības sektors, kurā darbojas tādi milži kā «Michelin» riepu ražotājkompānija, «Danone» piena produktu kompānija, «Total» naftas pārstrādes kompānija, «L'Oreal» kosmētikas kompānija un citi. Francija labprāt eksportē savas zināšanas un prasmes. Studēt Francijā – tas nozīmē pilnveidot franču valodas zināšanas un piedalīties Francijas kopīgo vērtību veidošanā, teica Šantāla Puarē un aicināja izmantot Francijas Kultūras centra piedāvātās franču valodas apguves iespējas.

Savukārt Francijas vēstniecības Kultūras dienesta asistents zinātniskās sadarbības jautājumos Tolga Koskuns sniedza ieskatu Francijas zinātnes un tehnoloģiju attīstībā, Francijas vēstniecības Kultūras dienesta konsultante par studijām Francijā Sandra Urtāne stāstīja par Francijas augstākās izglītības sistēmu, bet atašejs franču valodas un izglītības jautājumos Patriks Molons iepazīstināja ar Francijas Kultūras centra piedāvātajiem franču valodas kursiem.

Francijas dienas dalībniekiem tika sniegta informācija arī par RTU sadarbību ar Francijas augstskolām: par pieredzi, kas gūta, dodoties «Erasmus» apmaiņas studijās, stāstīja gan tie RTU studenti, kas studējuši Francijā, gan tie franču studenti, kas šobrīd studē RTU.

Francijas dienu organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Ārzemju studentu departaments sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā.

RTU Informācijas centrs

26. novembris, 2010 plkst. 9:29