Ekonomists: «Cilvēkiem būtu jāmācās inženierzinātnes un eksaktās lietas»

25. janvāris, 2011

Laikraksts «Diena» (25.01.2011.) publicējis rakstu par augstākās izglītības reformām, kā arī vairāku ekspertu viedokļus. Tiek diskutēts par augstskolu apvienošanu un atsevišķu studiju programmu samazināšanu.

Ņemot vērā starptautisko aizdevēju prasību, ka šāgada budžetā papildus jākonsolidē 50 miljoni latu un tie jānodrošina ar kvalitatīviemstrukturāliem pasākumiem, Finanšu ministrija (FM) izveidojusi darba grupu priekšlikumu izstrādei. Darba grupa iezīmējusi piecus virzienus, kur varētu gūt daļu no nepieciešanās papildu konsolidācijas, tajā skaitā– arī augstākās izglītības jomā.

Augstākās izglītības reformas kontekstā FM izveidotā darba grupa spriež par iespēju apvienot tās valsts augstskolas, kur studiju programmas pārklājas jeb dublējas. Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji«Dienai» apgalvo, ka runa esot tikai par brīvprātīgu valsts augstskolu saplūšanu.

«Cilvēkiem būtu jāmācās inženierzinātnes un eksaktās lietas, kam vajadzētu veidot aptuveni divas trešdaļas no visām studiju vietām», uzskata ekonomists Ģirts Rungainis. Savukārt «Dnb Nord» bankas ekonomikas ekspertu Pēteri Strautiņu pārsteidz nelielais mašīnu un aparātu būves inženieru skaits, jo tieši mašīnbūve, viņaprāt būs viens no galvenajiem rūpniecības izaugsmes virzītājiem nākotnē.

Publikācijas laikrakstā «Diena» (25.01.2011.):

Spriež par augstskolu apvienošanu Līdz šim ļauts vieglākais ceļš 117.48 Kb

Līdz šim ļauts vieglākais ceļš Spriež par augstskolu apvienošanu 71.03 Kb