Zinātne nākotnei – RTU Zinātnieku nakts programma

24. septembris, 2019
Zinātnieku naktī RTU aicina ielūkoties laboratorijās un iepazīties ar zinātnieku darbu. Foto: Elīna Karaseva, RTU

27. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un zinātnieki aicina apmeklēt Zinātnieku nakti studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Droni, virtuālā realitāte, viedās tehnoloģijas un inovatīvas ierīces. Ielūkojies laboratorijās un iepazīsti pētniekus, kuru darbs palīdz uzlabot mūsu šodienu un maina nākotni. Zinātnieku nakts pasākumi Ķīpsalā notiks no plkst. 18 līdz 22.

Laboratoriju mājā būs aplūkojams robots – virtuālās realitātes sistēma sportistu un pilotu trenēšanai. «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijā varēs iepazīt iekārtas 3D virsmu ģeometrijas kontrolei, ar kurām pārbauda rūpnieciski izgatavotu detaļu kvalitāti. «Bosch» laboratorijā būs aplūkojams studentu konstruētais pneimobilis – braucamrīks, kuru uz priekšu virza saspiests gaiss. Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta zinātnieki parādīs, kas ir viedais tekstils, un iepazīstinās ar tā lietojumu sadzīvē.

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes apmeklētājus gaida lekcijas, ekspozīcijas, darbnīcas un «laboratoriju stūrīši», kas ļaus iepazīt fizikas un ķīmijas zinātni. Būs iespēja mikroskopā aplūkot minerālus un nanodaļiņas, piedalīties viktorīnās, kā arī uzzināt vairāk par fluorescējošiem drošības elementiem, kas tiek iestrādāti identifikācijas dokumentos un naudas zīmēs.

Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē būs iespēja ielūkoties dronu pasaulē un iepazīt bezvadu enerģiju. Kopā ar pētniekiem varēs noskaidrot, kas slēpjas aiz vārdu savienojuma «gudrā māja», veikt mērījumus, analizēt datus un uzzināt vairāk par energoefektivitāti.

Kopā ar Studentu parlamenta jauniešiem varēs būvēt vafeļu torņus un hidrauliskos celtņus. Savukārt kopā ar Darba un civilās aizsardzības institūta zinātniekiem ikviens varēs uzzināt, kas ir skaņas piesārņojums un kā tas mūs ietekmē.
Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē apmeklētājiem būs iespēja kopā ar RTU Elektronikas kluba jauniešiem izgatavot tumsā spīdošas LED puķītes, uzzināt vairāk par viedo apgaismojumu, iepazīt tīmeklī vadāmu mašīnu ar kameru, uzzināt, kā krustojumos darbojas auto uzskaites un kustības noteikšanas sistēmas, kā arī noskaidrot, kas ir Saules sekotājs.

Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratorijā varēs uzzināt vairāk par optiskajām šķiedrām un sensoriem un dažādu optisko tehnoloģiju lietojumu mūsdienu datu pārraidē.

No plkst. 10.00 līdz 15.00 notiks izglītojošas aktivitātes skolām RTU Inženierzinātņu vidusskolā, Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomateriālu inovāciju un attīstības centrā, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē un RTU Zinātniskāja bibliotēkā. Lai piedalītos dienas programmā obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās.

Plašāka informācija par aktivitātēm un pieteikšanos atrodama sadaļā «Dienas programma»

RTU Zinātnieku nakts programma

Zinātnieku nakts karte norises vietām Ķīpsalā

Saistītie tagi:

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

24. septembris, 2019 plkst. 14:01