Virtuālā un neredzamā pasaule, un inženierzinātņu pārsteigumi gaida Zinātnieku nakts apmeklētājus RTU

20. septembris, 2023
.
.
.

Virtuāls ceļojums Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā un brauciens kamaniņu trasē kopā ar sporta leģendu Mārtiņu Rubeni, kā arī mums apkārt esošā neredzamā pasaule, skaņas rašanās brīnums un paša uzmeistarota pirmā elektroniskā shēma ar degošām LED gaismiņām, kā arī zinātnes diskotēka – šādas aktivitātes sagaida interesentus, kuri Zinātnieku naktī, 29. septembrī, apmeklēs RTU Ķīpsalā un RTU zinātkāres centru «Futurimo Rīga», lai iepazītos ar zinātnieku darbu un atklātu inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju aizraujošo pasauli. 

Zinātnieku naktī RTU varēs iepazīties ar dažādām zinātnes jomām, kurās pētījumus veic universitātes zinātnieki. Piemēram, RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē varēs izzināt saules un vēja enerģijas ieguves tehnoloģijas, kas īpaši svarīgi ir laikā, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta enerģijas patēriņam un atjaunīgajiem energorsursiem. Būs iespēja uzzināt, kādi atkritumi rodas veselības aprūpes iestādēs un kā tos pārstrādā, lai varētu izmantot atkārtoti. 

Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē varēs izmēģināt spēkus lodēšanā un praksē pārbaudīt Oma likumu, kā arī salikt savu pirmo elektronisko shēmu un iededzināt LED gaismiņas. Savukārt Elektroakustikas laboratorijā varēs uzzināt, kā rodas skaņa, un izmantot unikālu iespēju bezatbalss telpā izbaudīt pilnīgu klusumu. 

Savukārt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē pasākuma apmeklētāji varēs izaudzēt stalagmītu, izzināt luminiscences noslēpumus un sev izgatavot relaksējošu dāvanu, savukārt fakultātes pagalmā ik stundu studenti demonstrēs liesmojoši eksplozīvus eksperimentus.

Mašīnzinību transporta un aeronautikas fakultāte piedāvās testēt materiālu stiprību, iepazīties ar medicīnas tehnoloģijām un viedo tekstilu. Savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultāte aicinās savā 3D betona drukāšanas laboratorijā iepazīties ar nākotnes māju būvniecības tehnoloģijām, izpētīt neredzamo pasauli mums apkārt, mikroskopā apskatot mūsu mazākos «kaimiņus», kā arī virtuāli ceļot RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā. 
 
Toties RTU Zinātnes un inovāciju centrā varēs satikt kamaniņu sporta izcilības Mārtiņu Rubeni un RTU studenti Andu Upīti. Kopā ar viņiem varēs iepazīties ar RTU tapušajām kamaniņu sporta inovācijām un doties virtuālā nobraucienā pa trasi sporta kamanās. Turpat varēs uzzināt par prototipēšanas noslēpumiem un iemēģināt roku darbā ar 3D printeri un lāzergriezēju. 

Bet netālu no Ķīpsalas, Meža ielā 1/k-6, RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» bērnus gaida futūristisks piedzīvojums – zinātnes diskotēka un ķīmijas eksperimenti. 

Savukārt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apmeklētājus gaidīs Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošie RTU zinātnieki un studenti, lai interesentus iepazīstinātu ar tur topošo izstādi par zinātnieku darbu CERN. Ir gaidāmi zinātnieku stāsti par Lielo sprādzienu, kura rezultātā izveidojās Visums, un daļiņu fiziķu un paātrinātāju tehnoloģiju speciālistu ikdienu, piedaloties CERN zinātniskajos eksperimentos.  

Plašāka informācija par Zinātnieku nakti RTU

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris, 2023 plkst. 19:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi