Vidusskolēni aicināti pieteikties RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursam

3. oktobris, 2018
.
.
RTU Zinātniskās pētniecības konkursa fināls 2018. gada 17. martā. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 10.-12. klašu skolēnus pieteikties zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursam «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!», kas norisinās divās kārtās līdz 2019. gada 16. martam. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē.

Konkursā var piedalīties 2-3 vidusskolēnu komandas, kā arī individuāli. Komandām vai individuāliem dalībniekiem darba izstrādāšanai jāpieaicina vadītājs – skolotājs vai interešu pulciņa vadītājs – un līdz 2018. gada 1. novembrim tiešsaistē jāaizpilda pieteikuma anketa.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāizstrādā ZPD par vienu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem, kuru klāsts šogad ir īpaši plašs un daudzveidīgs. Līdz 2019. gada 1. martam RTU žūrija atlasīs desmit labākos konkursa dalībnieku grupu darbus, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2019. gada 16. martā.

Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas: 1. vietas ieguvēji – 900 eiro –, 2. – 600 eiro – un 3. – 300 eiro. RTU žūrija no konkursa uzvarētāju vidus var izvēlēties vienu vai vairākus skolēnus, kuri uzrādījuši izcilus rezultātus otrās kārtas laikā izpildītajā eksakto zinātņu testā un kuru izstrādātais zinātniskais darbs ieguvis augstu ekspertu vērtējumu. Viņiem saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem būs iespēja ārpus konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām. Ja skolēns vēlas studēt studiju programmās «Arhitektūra», «Materiālu tehnoloģija un dizains» vai «Industriālais dizains», ir jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā.

Vidusskolēnu konkursu «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Konkursam pagājušogad tika iesūtīti 45 ZPD no visas Latvijas.

Konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» nolikums

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. oktobris, 2018 plkst. 11:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi