Vērienīgi nosvinēts RTU Lielais auto izlaidums 2021

19. jūlijs, 2021
.
.
.

Ar grandiozu uguņošanu, muzikāliem pārsteigumiem un cepuru salūtu nosvinēts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais auto izlaidums, kurā diplomus saņēma ap 1000 absolventu. 

Spītējot Covid-19 ierobežojumiem, RTU Spilves lidlaukā 17. jūlija vakarā sarīkoja vērienīgas un epidemioloģiski drošas svinības, godinot absolventus un mācībspēkus. RTU izvēlējās drive-in jeb auto formātu, lai absolventi pēc pusotra virtuālajā vidē pavadītā studiju gada vismaz izlaidumā, kaut atrodoties auto, tomēr varētu izjust kopības sajūtu. 

To īpaši uzsvēra arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece: «Augstskola ir vide, kur koncentrējas zināšanas, radošums, dzīvesprieks un iespēju daudzveidība savas un sabiedrības nākotnes veidošanai. Vislabākā vide, lai sapņotājus pārvērstu par reāliem darītājiem. Šis gads Covid ierobežojošos apstākļos bija izaicinājumu pilns, bet šis izlaidums un tā īpašais formāts ir uzskatāms apliecinājums, ka tieši RTU, tās mācībspēki un studenti prot grūtības izmantot jaunu risinājumu radīšanai.» 

Viņa arī norādīja, ka RTU tradicionāli demonstrē augstus sasniegumus studiju un pētniecības procesā, tā ir atvērta sadarbībai ar industriju un, likumsakarīgi, ir «arī vadošā Latvijas augstskola starptautiskajos augstskolu reitingos. Mēs visi patiesi lepojamies, ka jaunākajā QS pasaules augstskolu reitingā RTU ir ne tikai starp labākajām 1000 pasaules augstskolām, bet arī ir visaugstāk novērtētā Latvijas augstskola. Es no tiesas ticu, ka tā ir ceļā, lai kļūtu par visaugstāk novērtēto universitāti arī Baltijas mērogā.»

Arī RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, sveicot absolventus, uzsvēra: «Jūs esat īpaši absolventi, jo esat apguvuši studiju teorētisko vielu, izpildījuši laboratorijas darbus, veikuši pētījumus, uzrakstījuši un aizstāvējuši noslēguma darbus pandēmijas apstākļos. Esat pierādījuši savu neatlaidību, uzcītību, gribasspēku, par to man un visiem maniem kolēģiem ir liels lepnums un gandarījums!» Viņš atgādināja, ka nākotne ir absolventu rokās, aicinot viņu no tā nebaidīties, jo RTU iegūtās zināšanas ir pieprasītas darba tirgū.

«Valsts izaugsme bez inženiertehniskiem prātiem nav iedomājama. Lai izmantotu mūslaiku dotās iespējas, ko sniedz tehnoloģiju attīstība, digitālā laikmeta uzvaras gājiens, ikviena devums ir no svara. Tikpat būtiski ir stāties pretim izaicinājumiem, ko nesušas klimata pārmaiņas un globālās sasilšanas radītās sekas, kuras izjūtam uz savas ādas jau šodien. Arī šajā cīņā bez Jūsu zināšanās nekādi neiztikt,» rektora teikto papildināja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, kurš pats ir RTU absolvents. Viņš ir pārliecināts, ka RTU absolventi, radot inovācijas, radošus risinājumus un arvien jaunus veidus, kā izzināt pasauli mums apkārt, sniegsiet nozīmīgu pienesumu ilgtspējīgas, pārtikušas un uz attīstību vērstas nākotnes veidošanā.

Absolventus sveica arī RTU Lielā auto izlaiduma atbalstītāji – lieldraugs «Inbox.lv», atbalstītāji «Tet», «Bite Latvija», «Fiqsy» un labvēļi «Skonto Group» un «Industry Service Partners». 

«Inbox.lv» piešķīra stipendiju studiju turpināšanai Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) bakalaura grāda ieguvējam Leonardam Elksnim.

«Bite Latvija» pasniedza balvas – jaudīgus telefonus – par labām un izcilām sekmēm diviem Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) absolventiem: bakalaura grāda ieguvējam Raineram Leonam Justam un maģistrantūras absolventam Armandam Ostrovskim. Sveicot RTU absolventus, uzņēmuma valdes loceklis Vladislavs Gurmans aicināja viņus novērtēt iegūtās zināšanas, kas RTU ir augstā līmenī, un studiju laikā gūtos draugus, kas nākotnē būs vērtīgi biznesa kontakti. Tomēr visvairāk viņš aicināja novērtēt «sakārtotās galvas» – loģisko, strukturēto domāšanas veidu, par ko jāpateicas studijām, un kas pavērs plašas iespējas nākotnē, vai absolvents vēlēsies strādāt IKT nozarē Latvijā vai pasaulē, vai dibināt pats savu jaunuzņēmumu. 

«Bite Latvija» sveica arī vislabāk izdekorētās automašīnas īpašnieku, dāvājot elektroskūteri. 

Balvas par labām un izcilām sekmēm absolventiem pasniedza arī «Fiqsy» – iespēju atpūsties pēc studijām un nedēļas nogalē izmantot elektroautomašīnu. Šo balvu saņēma divas Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) absolventes – Indra Bērziņa un Kristiāna Dolge, kuras attiecīgi ieguvušas bakalaura un maģistra grādu vides zinātnēs –, kā arī divi Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) absolventi – Artūrs Pupins (bakalaurs) un Mārtiņš Ļuļļa (maģistra). 

Jāpiebilst, ka «Fiqsy» piedāvāja absolventiem izmantot elektroauto, arī lai nokļūtu izlaidumā. 

Spilves lidlaukā absolventus sveica arī RTU Absolventu asociācijas vadītājs Enno Ence un absolvente Agate Buravcova. Muzikālus sveicienus bija sarūpējusi grupa «Musiqq», «Jaunais Jāņu Orķestris» un «Skyforger». 

Pasākumu organizēja RTU Absolventu asociācija, un šis būs jau piektais Lielais izlaidums, kad visi RTU absolventi diplomus saņēma vienlaikus.

RTU Lielā auto izlaiduma foto galerijas. 

RTU Lielais auto izlaidums 2021 – reportāža

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūlijs, 2021 plkst. 14:29

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi