Veiksmīgi noslēgusies RTU studentu uzņemšana

28. jūlijs, 2009

Veiksmīgi noslēgusies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno studentu pieteikumu pieņemšana valsts budžeta finansētajās vietās – studijām RTU kopumā iesniegti 8928 pieteikumi.

28.07.2009.  Skatīt galeriju

Studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā liecina par to, kapopulārākās reflektantu vidū ir Inženierekonomikas un vadībasfakultāte, Transporta un mašīnzinību fakultāte un Datorzinātnes uninformācijas tehnoloģijas fakultāte.

Inženierekonomikas un vadības fakultātē studijām saņemti 2276pieteikumi, Transporta un mašīnzinību fakultātē – 1404 pieteikumi,Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātē – 1322 pieteikumi,Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē – 881 pieteikums,Būvniecības fakultātē – 816 pieteikumi, Enerģētikas un elektrotehnikasfakultātē – 745 pieteikumi, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātē – 604 pieteikumi, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē– 190 pieteikumi.

Populārākā RTU pamatstudiju programma šogad RTU ir «Uzņēmējdarbībaun vadīšana», kurā saņemti 554 pieteikumi studijām. Otra populārākā –«Telekomunikācijas» (524 pieteikumi), trešā – «Informācijastehnoloģija» (497 pieteikumi), ceturtā – «Datorsistēmas» (422pieteikumi), piektā – «Enerģētika un elektrotehnika» (414 pieteikumi),sestā – «Būvniecība» (359 pieteikumi).

Pieteikumu skaits, salīdzinot ar 2008./2009. akadēmisko gadu, šogadir mazliet samazinājies – aizvadītajā gadā RTU Uzņemšanas komisijasaņēma 9145 pieteikumus pilna laika pamatstudijām. Populārākāspamatstudiju programmas RTU pagājušajā gadā bija «Uzņēmējdarbība unvadīšana» – 837 pieteikumi, «Būvniecība» – 537 pieteikumi, «Muitas unnodokļu administrēšana» – 511 pieteikumi.

Lai gan uzņemšana RTU pamatstudiju programmās notiek, vadoties pēccentralizēto vidusskolas eksāmenu rezultātiem, reflektantiem, kasizvēlējušies studijas RTU programmās «Arhitektūra» un «Materiālutehnoloģija un dizains», tradicionāli arī šogad būs jākārto arīiestājpārbaudījums zīmēšanā. Iestājpārbaudījumi RTU notiks 29., 30. un31. jūlijā.

Ieskaitīšana pamatstudiju programmās valsts budžeta dotācijasfinansētās vietās RTU notiks 11. un 12. augustā. Uzņemšana nepilnalaika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmās RTU notiks no 3.līdz 8. augustam. Reģistrēšanās studijām par maksu pilna laika (dienas)pamatstudiju programmās notiks 13.–14. augustā un 17.–18.augustā.

Kā ziņots, RTU no 20. līdz 28. jūlijam notika jauno studentu uzņemšanapamatstudiju programmās. Detalizētu RTU uzņemšanas statistiku iespējamsaplūkot RTU sadaļā «Uzņemšana».

RTU Informācijas centrs

28. jūlijs, 2009 plkst. 19:04