Veiksmīgi aizvadīta RTU 53. starptautiskā zinātniskā konference

17. oktobris, 2012

11. un 12. oktobrī  par godu RTU 150 gadu jubilejai Ķīpsalas starptautiskajā
izstāžu centrā notika 53. starptautiskā zinātniskā konference un 1. Pasaules inženieru RTU/RPI absolventu kongress.

Pavisamkonferencē piedalījās 1260 reģistrēti klausītāji un uzstājās 721 referents no vairāk nekā 20 valstīm, tostarp ASV, Lielbritānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Grieķijas, Izraēlas u. c., kā arī pašmāju eksperti. Konferences tēmas bija sadalītas 13 sekcijās, aptverot visas RTU pārstāvētās nozares.

Konferences plenārsēdi, kas notika 11. oktobrī Ķīpsalas starptautiskajā
izstāžu centrā, atklāja RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna un rektors Leonīds Ribickis. Plenārsēdēuzstājās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, profesors Franko Milano no Florences Universitātes (Itālija), profesors Gerhards Neidhofers no Šveices, kā arī nozīmīgu Latvijas uzņēmumu vadītāji – RTU absolventi Juris Gulbis (SIA «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs) un Āris Žīgurs (AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs).

Konferences laikā notika ikgadējā konkursa «RTU Gada zinātnieks 2012» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2012» apbalvošana. Šogad uzvarētāji ir Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesore, Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktore Dr. sc. ing. Līga Bērziņa-Cimdiņa un Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta profesors Dr. sc. ing. Anatolijs Borodiņecs.

Tikaieviesta arī jauna tradīcija, kuru plānots turpināt nākotnē: zinātņu prorektors Tālis Juhna pasniedza Atzinības rakstus par starptautisko zinātnisko pienesumu publikāciju  jomā, kurus saņēma Ph. D. Simona Larsson, profesors Kārlis Agris Gross, profesors Andris Čate un profesors Andris Ozols.

Sīkāka informācija par konferenci un plenārsēdi.

Konferences tēžu krājums lejupielādējams šeit.

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

17. oktobris, 2012 plkst. 16:34