Vācijas vēstnieks: RTU Vācijas diena ir liels gods Vācijai

12. novembris, 2009

Tas ir liels gods Vācijai, ka Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizē Vācijas dienu – uzrunā RTU Vācijas dienas dalībniekiem atzina Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Detlefs Veigels, piebilstot, ka «Erasmus» apmaiņas programma Eiropas sadarbībai dod daudzreiz vairāk, nekā četras Eiropas Padomes kopā. Savukārt tie Vācijas studenti, kas šobrīd apmaiņas studiju ietvaros studē RTU, atzina, ka studijas RTU izvēlējušies ne tikai tāpēc, ka RTU piedāvā interesantas studiju programmas, bet arī tāpēc, ka Vācijā Rīga tiek uzskatīta par «Austrumu pērli», kurā ir brīnišķīga vide un atrodas daudz UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā iekļautu objektu.

12.11.2009.  Skatīt galeriju

Vācijas diena RTU notika 12. novembrī. Tajā pulcējās vairāk nekā 100 studentu. Vācijas dienas galvenais mērķis bija veicināt starptautisko sadarbību un studentu starpnacionālās aktivitātes.

RTU Vācijas dienā svinīgas uzrunas teica RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Detlefs Veigels un DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) Informācijas centra Rīgā vadītājs Tils Dembeks.

Vācijas dienas dalībnieki iepazina Vācijas augstākās izglītības sistēmu un uzzināja par RTU sadarbību ar Vācijas augstskolām. Par pieredzi, kas gūta, dodoties «Erasmus» apmaiņas studijās, stāstīja gan tie RTU studenti, kas studējuši Vācijā, gan tie vācu studenti, kas šobrīd studē RTU.

Vācijas dienā uzstājās RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» un RTU Studentu pūtēju orķestris «SPO».

Lai popularizētu studijas ārzemēs, RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Ārzemju studentu departaments saistībā ar «Erasmus» programmu oktobrī ir sācis jaunu projektu – regulāri organizējot kādas RTU sadarbības valsts dienu universitātē. Oktobrī RTU norisinājās pirmais šā projekta pasākums – Itālijas diena, nākamā plānota Francijas diena.

Pasākuma atbalstītāji: Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Latvijā, Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs, DAAD Informācijas centrs Rīgā, programma «Erasmus», RTU Studentu klubs.

RTU Informācijas centrs

12. novembris, 2009 plkst. 17:28