Studentu uzņemšana RTU sāksies pirmdien

17. jūlijs, 2009

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir veikti visi sagatavošanās darbi 2009./2010. akadēmiskā gada 1. kursa studentu uzņemšanai universitātē. RTU jauno studentu uzņemšana sāksies pirmdien, 20. jūlijā, plkst. 8 un turpināsies līdz 28. jūlijam.

17.07.2009.

RTU Uzņemšanas komisija ziņo, ka ir gatava darbam ar potenciālajiemstudentiem un aicina ikvienu vidusskolas absolventu izvēlēties studijasinženierzinātņu jomā. Jauno studentu uzņemšana Rīgā notiks RTUcentrālajā ēkā Kaļķu ielā 1. Tāpat pieteikumi studijām atbilstošivēlamajai studiju vietai tiks pieņemti arī RTU filiālēs – Daugavpilī,Liepājā un Ventspilī.

Inženierzinātnes ir sarežģīta, taču ļoti perspektīva un labi atalgotanozare, kuras pārstāvjiem nākotnē būs jākļūst par pirmo pakāpienu ceļāuz valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanu – arī darba devēji atzīst,ka pieprasījums pēc jauniem inženiertehniskajiem speciālistiem pat šābrīža saspringtajā darba tirgus situācijā pastāv gan Latvijā, gancitviet pasaulē. To apliecina arī šā gada RTU reklāmas sauklis –«Pasaule pieprasa tehniskos prātus!».

Salīdzinot ar pārējām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, RTU irvislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. RTU2009./2010. akadēmiskajā gadā pirmajā kursā pilna laika pamatstudijuprogrammās valsts finansētās studiju vietās uzņems 1920 studentus.Īpašs piedāvājums RTU ir sagatavots arī tiem jauniešiem, kuriemnepaveiksies un budžeta grupa grupā neizdosies iekļūt – RTU Senāts irievērojami samazinājis studiju maksu teju visās inženierzinātņuprogrammās.

RTU darbinieki prognozē, ka šā gada uzņemšanas rezultāti varētu būtlīdzīgi pagājušā gada uzņemšanas rezultātiem, kad RTU saņēma 9145pieteikumus studijām universitātē.

Būtiskākie fakti, kas RTU ļauj cerēt, ka šā gada uzņemšanas rezultāti,neraugoties uz vidusskolu absolventu skaita samazinājumu, varētu būtlīdzīgi 2008./2009. akadēmiskā gada uzņemšanas rezultātiem: šogad RTUbūs līdzīgs valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits (aizvadītajāgadā budžeta grupā RTU tika uzņemti 1935 pirmkursnieki), kas navmazsvarīgi, īpaši, šā brīža ekonomiskajā situācijā; šogad pirmo gaduvidusskolu absolventiem bija jākārto obligātais centralizētais eksāmensmatemātikā, kura trūkums iepriekš daudziem jauniešiem liedza sāktstudijas RTU; RTU piedāvā 44 kvalitatīvas pamatstudiju (bakalaura unkoledžas) studiju programmas gan astoņās RTU fakultātēs, gan RTU Valoduinstitūtā, RTU Rīgas Biznesa skolā un RTU filiālēs Daugavpilī, Liepājā,Ventspilī.

RTU Informācijas centrs

17. jūlijs, 2009 plkst. 15:11