Studenti izstrādājuši renovējamo dienesta viesnīcu interjera dizaina risinājumus

10. janvāris, 2012

Trešdien, 11. janvārī, RTU dizaina kursa studenti prezentēja izstrādātos  Āzenes ielas 22 a dienesta viesnīcas interjera dizaina risinājumus un to tehniskos rasējumus.

Skatīt galeriju

apfstudentu-interjeri.jpgŠāds projekts universitātē īstenots pirmoreiz. Kopmītņu interjera dizaina risinājumus izstrādājuši Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes 5. kursa studenti un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta maģistrantūras 1. kursa studenti kursa «Sabiedrisko telpu interjers un iekārta» ietvaros. Projekta vadītāji ir docente Andra Ulme un asociētais profesors Uģis Bratuškins.

Kā pastāstīja A. Ulme, lai izstrādātu interjera dizaina risinājumus kopmītnēm, studenti izveidoja piecas grupas, kurās katrā darbojas 5–7 studenti, viņu vidū arī Erasmus apmaiņas studenti. Darba gaitā, veiksmīgākai sadarbībai, studenti izveidoja arhitektu un interjera dizaineru mācību birojus, kuros kopīgi izstrādāja vienu no tēmām un meklēja risinājumus kopmītņu recepcijas zonai, administrācijas telpām, viesnīcas numuriņiem, konferenču zālei u. c.

Par veiksmīgākajām atzītās studentu idejas iecerēts īstenot Āzenes ielas 22a dienesta viesnīcas telpās, pastāstīja projekta iniciatore, RTU Studentu viesnīcu daļas vadītāja Iveta Sveržicka.

I. Sveržicka atzīst, ka šāds studentu ieguldījums universitātes attīstībā ir lieliska iniciatīva, kuru būtu vērts turpināt arī citu specialitāšu studentiem: «Izstrādājot risinājumus RTU ēku labiekārtošanai, iegūst gan universitāte, gan studenti, kuri šādi var gūt praktiskā darba pieredzi, īstenot radošās idejas un padarīt studiju laiku neaizmirstamu un vērtīgu.»

kpfi.pngKā ziņots, piesaistot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļus, RTU studentu dienesta viesnīcās Ķīpsalā tiek īstenots projekts «Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu kopums Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcās Rīgā, Āzenes ielā 22; 22a».

Projekta mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu Latvijas Republikas augstākās izglītības iestāžu ēkās un paaugstināt energoefektivitāti Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcu ēkās Rīgā, Āzenes ielā 22, 22a, saglabājot tēlu, vizuālo identitāti un atpazīstamību.

Projektā tiek veikti ēkas fasādes, jumta un logu, ventilācijas sistēmas renovācijas darbi, bet universitātes ziņā atstāts ēkas interjera dizains, kura risinājuma izstrādi nolemts uzticēt topošajiem profesionāļiem – universitātes studentiem.

RTU Informācijas centrs

10. janvāris, 2012 plkst. 13:41