Šonedēļ notiks pirmais TEDx Riga Technical University

18. oktobris, 2022
.
.
.

20. oktobrī plkst. 10.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju centrā Domus Auditorialis, Zunda krastmalā 8, un tiešsaistē RTU Youtube un Facebook kanālos sāksies pirmais TEDx Riga Technical University, uz vienas skatuves pulcējot iedvesmojošus uzņēmējdarbības, inovāciju, tehnoloģiju, zinātnes, medicīnas, jūrniecības un citu jomu pārstāvjus. 

Pasākumu klātienē apmeklēs studenti, bet attālināti TEDx pieredzi aicināti gūt visi interesenti RTU Youtbube kanālā un RTU Facebook.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad licenci TEDx rīkošanai ieguvusi izglītības iestāde – pasākumu organizē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūts. Institūts nodrošina uzņēmējdarbības un biznesa studentos orientētu studiju procesu, īpašu uzmanību vēršot uz starpdisciplinaritāti, radošumu, inovācijām un valorizāciju. Uzsverot augstākās izglītības un uzņēmējdarbības sadarbības vērtību, RTU IEVF ir pārstāvēta pasaules lielākajos inovāciju un tehnoloģiju tīklos, kā arī dažādās profesionālās asociācijās. Starpdisciplinaritātei ir liela loma arī studiju procesā, piemēram, visiem inženierzinātņu studentiem RTU tiek nodrošinātas uzņēmējdarbības apmācības, ir radīta vide un atbalsta instrumenti jaunu produktu un pakalpojumu izstrādei, sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju izveidotas populāras studiju programmas radošo industriju uzņēmējiem.

Starpdisciplinaritātes, inovāciju, radošuma un pārmaiņu nozīme iezīmēsies arī TEDx Riga Technical University runās. Pasākuma virstēma būs pārmaiņas kā ikdienas neatņemama sastāvdaļa, kas, liekot nepārtraukti mainīties un pielāgoties, attīsta sabiedrību un tās indivīdus kā spēcīgus pārmaiņu vadības līderus.

TEDx Riga Technical University ar iedvesmojošiem stāstiem dalīsies vienpadsmit izcili runātāji, piemēram, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna stāstīs, kā inženierzinātņu izglītība pielāgojas mainīgajai pasaulei, bet tehnoloģiju jaunuzņēmumu veidotājs Artūrs Bernovskis apcerēs to, vai mācīties darot vai mācīties pirms darīšanas. Farmācijas uzņēmuma «Repharm» valdes loceklis Jānis Vanags skatīsies uz krīzēm un kļūdām kā transformācijas un jaunas stratēģijas virzītājspēkiem, bet investors un nekustamā īpašuma jomas eksperts Ralfs Gaubšteins apliecinās, ka reizēm neiegūt to, ko vēlies, ir īsta svētība. 

Uz skatuves kāps arī Linda Saulīte, komunikācijas plānošanas, tirgus un sabiedriskās domas izpētes, datu apstrādes un digitālās mārketinga kompānijas «Dentsu Latvia» valdes locekle, kura, uzsverot, ka mēs katrs esam atšķirīgs, vedinās aizdomāties, vai tāpēc mēs jūtamies unikāli. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovāciju un tehnoloģiju departamenta direktors Ņikita Kazakevičs vadīs cauri nezināmajam, izmantojot improvizāciju, humoru un garīgos vingrinājumus, bet Baltijā vadošā medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma «Longenesis» līdzdibinātājs Emīls Sjundjukovs aicinās palūkoties uz digitāliem rīkiem kā «21. gadsimta skrūvgriezi», kas palīdz veidot veselības aprūpes nākotni. Ar veselības aprūpi saistīta arī RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju centra pētnieka Kristapa Paļska uzstāšanās – viņš iepazīstinās ar bioloģijas, fizikas un tehnoloģiju kokteili jeb radiācijas lomu ceļā turpmākā vēža ārstēšanā. 

Tikmēr RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane reflektēs par to, kas ir labāk – bailes vai bezbailība, bet jūrniecības eksperts, kapteinis Gints Ādams stāstīs, kā kontrolēt mūžam mainīgo pasauli. Pasākumā ar runu uzstāsies arī SIA «MM Studija» dibinātājs Māris Millers, atgādinot, ka, sākot kaut ko jaunu, jārēķinās ar iespēju iekrist bedrē. 

Vairāk informācijas.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar vadmotīvu «Idejas, ar kurām vērts dalīties». TEDx ir TED kustības nacionāla mēroga pasākums, ko rīko vietēji organizatori saskaņā ar TED misiju. TEDx pasākumi tiek rīkoti daudzviet pasaulē, piesaistot izcilākos ekspertus un aktualizējot  tematus, kas ir vitāli svarīgi kā indivīda, tā globālās sabiedrības veselīgai attīstībai. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. oktobris, 2022 plkst. 11:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi