Šodien RTU notiek rektora vēlēšanas

27. decembris, 2010

Otrdien, 28. decembrī, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vēlēšanas. Uz RTU  rektora amatu kandidē RTU zinātņu prorektors profesors Leonīds Ribicks un RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

27.12.2010.

RTU rektora vēlēšanas 28. decembrī sākās plkst. 10 RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Rektoru vēlēs RTU Akadēmiskā sapulce, kuru vadīs Akadēmiskās sapulces priekšsēdētājs profesors Gundars Liberts.

Akadēmiskās sapulces dienas kārtībā paredzēta svinīga sapulces atklāšana, RTU Rektora vēlēšanu komisijas ziņojums, Balsu skaitīšanas komisijas vēlēšanas, RTU rektora vēlēšanas un balsošanas rezultātu apstiprināšana.

RTU rektora vēlēšanu nolikums nosaka, ka Akadēmiskā sapulce rektoru ievēl, aizklāti balsojot – katrs Akadēmiskās sapulces ievēlētais loceklis izsaka savu attieksmi pret katru no kandidātiem, nosvītrojot (balsojums «pret») vai atstājot (balsojums «par») vēlēšanu zīmē attiecīgā kandidāta vārdu un uzvārdu.

Akadēmiskā sapulce ir tiesīga balsot par rektora ievēlēšanu, ja tajā piedalās ne mazāk kā divas trešdaļas no 200 Akadēmiskajā sapulcē ievēlēto locekļu skaita, t. i., ne mazāk kā 134 cilvēki.

Par ievēlētu uzskatāms tas kandidāts, par kuru nobalsojuši vairāk nekā puse no sapulcē klātesošajiem Akadēmiskās sapulces dalībniekiem: tātad minimālais pozitīvo balsu skaits, lai ievēlētu RTU rektoru, ir 68.

Ja neviens no rektora amata kandidātiem pirmajā balsošanas kārtā negūs paredzēto balsu skaitu, tajā pašā dienā notiks otrā balsošanas kārta partiem pašiem diviem kandidātiem. Ja arī otrajā balsošanas kārtā neviens no rektora amata kandidātiem negūs paredzēto balsu skaitu, vēlēšanas tiks pārceltas uz 2011. gada janvāri.

Jaunievēlētais rektors sāks pildīt amata pienākumus pēc viņa apstiprināšanas Latvijas Republikas Ministru kabinetā.

RTU Akadēmiskās sapulces priekšsēdētājs G. Liberts, kurš, ilgus gadus pildot Akadēmiskās sapulces priekšsēdētāja amata pienākumus, šogad vadīsjau piektās RTU rektora vēlēšanas, pagaidām nepieļauj negatīvu vēlēšanuiznākumu, taču atzīst, ka šajās vēlēšanās notikumu pavērsienu vairāk nekā citkārt varētu ietekmēt RTU studenti: «Balss tiesības ir 40 RTU studentiem. Daudzi no viņiem ir devušies Ziemassvētku brīvdienās, tāpēc rektora vēlēšanu iznākums daudzējādā ziņā būs atkarīgs no studentu pienākuma apziņas un godaprāta. Taču domāju, ka viss būs kārtībā.»

G. Liberts atzīst, ka kopumā rektora vēlēšanas universitātē vienmēr ienes pārmaiņas, jo jaunievēlētais rektors, stājoties amatā, parasti izveido savu darba komandu ar jaunu mācību prorektoru un zinātņu prorektoru, kas viņam palīdz īstenot darba programmu un sasniegt izvirzītos mērķus universitātes attīstībai.

Kā ziņots, RTU Rektora vēlēšanu komisija 1. novembra sēdē atzina, ka  Rektora vēlēšanu nolikumā noteiktajām rektora amata kandidāta prasībām atbilst L. Ribicka un U. Sukovska pieteikumi. Kandidātu CV un darba programma publicēta RTU mājaslapā.

Patlaban RTU rektors ir akadēmiķis habilitētais inženierzinātņu doktors Ivars Knēts, kurš rektora amatā ir ievēlēts jau otro termiņu un kura pilnvaras beidzas 2011. gada 1. februārī.

RTU Informācijas centrs

27. decembris, 2010 plkst. 12:30