Skolēni: Ēnu diena ir labs veids, kā iepazīt iecerēto studiju vietu

17. februāris, 2011

Ēnu diena ir labs veids, kā iepazīt iecerēto studiju vietu universitātē – atzina Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12.a klases skolniece Anete Tiltiņa, kura 16. februārī kopā ar 12 citiem skolēniem «ēnoja» Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) darbiniekus. Anete iecerējusi, ka nākotnē RTU studēs vai nu ķīmiju, vai informācijas tehnoloģijas.

Skatīt galeriju

enu_diena_0039.jpg

Jau ziņots, ka skolēnu karjeras izvēles projekts «Ēnu diena» laikā RTU darbiniekus «ēnoja» 13 skolēni. «Ēnas» viesojās RTU Sporta klubā, Informācijas tehnoloģijas dienestā, Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamentā, Studiju daļā, Studentu parlamentā, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē un Grāmatvedībā.

Visas dienas gaitā skolēni iepazinās ar RTU darbinieku pienākumiem.

Skolēni tikās arī ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki. Rektors skolēnus iepazīstināja ar RTU darbības virzieniem, pastāstīja par studiju un pētniecības darbu universitātē un aicināja studēt inženierzinātnes, paužot uzskatu, ka RTU studēt nav viegli, toties ļoti interesanti. Rektors katram skolēnam pasniedza simbolisku dāvanu – RTU suvenīrus un informatīvos materiālus.

RTU «ēnas» šogad bija: Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolniece Anete Tiltiņa, Ķekavas vidusskolas skolniece Elza Gribuste, Lizuma vidusskolas skolniece Ilma Melne, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Mārtiņš Vespers, Talsu Valsts ģimnāzijas skolniece Dana Vecmane, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolniece Arina Rudmieze, Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolnieks Aleksejs Vasiljevs, Dobeles Valsts ģimnāzijas skolnieks Ivo Miļūns, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolniece Signija Prikule, Teikas vidusskolas skolnieks Kārlis Grunšteins, Rīgas Hanzas vidusskolas skolniece Katrīna Sniķere un Rīgas 31. vidusskolas skolniece Agnese Lange.

Ēnu dienu Latvijā rīko biznesa izglītības biedrība «Junior Achievement – Latvija» (JAL) sadarbībā ar SEB banku. Ēnu diena šogad pulcēja vairāk nekā 9700 skolēnu, kuri «ēnoja» savas sapņu profesijas pārstāvjus. Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes profesijā.

RTU Informācijas centrs

17. februāris, 2011 plkst. 11:06