Sertificē RTU studentu izstrādātu vides vadības sistēmu

29. augusts, 2011

Veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Lautus» 22. augustā ieguva vides vadības sistēmas sertifikātu atbilstoši ISO 14001:2004 standarta prasībām. Uzņēmuma vides vadības sistēmu izstrādājuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta maģistrantūras studiju programmas «Vides zinātne» 1. kursa studenti.

Sertificētā vides vadības sistēma izstrādāta docentes Sarmas Valteres unlektores Silvijas Noras Kalniņas vadībā studiju priekšmeta «Vides pārvaldības sistēmas» gaitā. Vides vadības sistēmas sertificēšanu veica SIA «Bureau Veritas Latvia», kas pārstāv starptautisko klasifikācijas sabiedrību «Bureau Veritas».

SIA «Lautus» vides vadības sistēmas izveidē iesaistītie studenti atzīst,ka šāda veida sadarbība ir labākais veids, kā praksē izmantot lekcijās iegūtās teorētiskās zināšanas vides tehnoloģiju un vides politikas jomā.

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga atzīst, ka studentu sadarbība ar uzņēmumiem gadu gaitāinstitūtam ir kļuvusi par neatņemamu studiju procesa daļu, kurā ieguvēji ir gan studenti, gan uzņēmumi.

SIA «Lautus» ir partneris Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas un Pasaules Vides fonda finansētajā projektā «Labāko tehnoloģiju un paņēmienu demonstrēšana un veicināšana veselības aprūpes atkritumu samazināšanas jomā, lai novērstu dioksīnu un dzīvsudraba nonākšanu vidē».

RTU Informācijas centrs

29. augusts, 2011 plkst. 13:10