Satiksmes ministrija un RTU sadarbosies inženierzinātņu speciālistu prakšu nodrošināšanā

30. jūnijs, 2011

Piektdien, 1. jūlijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis parakstīs sadarbības līgumu starp Satiksmes ministriju un Rīgas Tehnisko universitāti.

Līguma mērķis ir sadarbības īstenošana transporta un sakaru nozares jautājumos, kas skar kopīgas Satiksmes ministrijas un RTU interešu jomas.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsver: «Jau šobrīd ir tautsaimniecības nozares, tai skaitā transporta, ceļu būves un sakaru, kuras izjūt augsti kvalificētu inženierzinātņu speciālistu nepieciešamību un nākotnē tas var izpausties vēl krasāk. Tādēļ valstij jau tagad ir mērķtiecīgi jāorientē skolēnus apgūt eksaktās zinātnes, taču vienlaikus jauniešiem ir jārada drošības sajūta par to, ka to izvēlētās profesijas turpmākajā dzīvē būs nepieciešamas ne tikai viņiem,bet visai sabiedrībai kopumā.»

«Sadarbības līguma parakstīšana ar Satiksmes ministriju ir ļoti  nozīmīgs notikums augstākās kvalitātes speciālistu sagatavošanā, kā arīLatvijas transporta un sakaru nozares attīstībā. Rīgas Tehniskā universitāte gatavo speciālistus ceļu un tiltu būves jomā, telekomunikācijās, kā arī  autotransporta, dzelzceļa un aviācijas jomās.Ministrijas pakļautībā esošo nozaru asociāciju mērķtiecīga sadarbība arRTU fakultātēm un institūtiem dos būtisku ieguldījumu studiju kvalitātes paaugstināšanā un zinātniskajā pētniecībā,» norāda RTU rektors Leonīds Ribickis.

Līgums paredzēs, ka Satiksmes ministrija un RTU atbalstīs un sekmēs sadarbību: sakaru nozares, kā arī gaisa, jūras, dzelzceļa un autotransporta apakšnozaru attīstībā; RTU studentu apmācībā un studiju prakses vietas nodrošināšanā; tranzīta nozares, loģistikas nozares un ceļu infrastruktūras attīstībā.

Savstarpējā sadarbība paredz nodrošināt konsultāciju un ekspertu viedokļu apmaiņu, slēgt atsevišķu vienošanos par sadarbību studentu prakšu nodrošināšanā, īstenot sadarbību augstas kvalitātes zinātnisko pētījumu veikšanā, kā arī līdzdalību ekspertīžu nodrošināšanā un dažādu kopīgo projektu īstenošanu. Līgums paredz noteikt, ka par praktikantu skaitu, prakšu norises laikiem un konkrētām prakses vietām tiks noslēgtas atsevišķas vienošanās.

RTU Informācijas centrs

30. jūnijs, 2011 plkst. 14:35