Sanktpēterburgas universitātes aicina RTU sadarboties

13. novembris, 2009

Tiekoties ar Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem, Sanktpēterburgas delegācija, to vidū arī lielāko Sanktpēterburgas universitāšu pārstāvji, aicināja RTU zinātniekus, mācībspēkus un studentus atjaunot un stiprināt tās saiknes, kas reiz vienojušas Latvijas un Krievijas augstskolas.

13.11.2009.

Sanktpēterburgas Valsts politehniskās universitātes Starptautisko izglītības programmu institūta direktora vietnieks Andrejs Aleksandrovs atzina, ka RTU un viņa pārstāvētās universitātes sadarbība varētu tikt veidota vismaz trijos virzienos.

Pirmkārt, 2008. gadā Sanktpēterburgas Valsts politehniskajā universitātē ir noslēgusies programma, kuras rezultātā inovatīvās laboratoriju iekārtās tādās nozarēs kā enerģētika, mašīnbūve un nanomateriāli, ir investēti aptuveni 30 milj. eiro, kuru pilnvērtīgā izmantošanā varētu tikt iesaistīti Latvijas pētnieki un studenti. Otrkārt, universitāte labprāt īstenotu studentu apmaiņas programmas vai vasaras universitāšu projektus, lai uzlabotu savu studentu angļu valodas prasmes un sniegtu iespēju gūt ārvalstu studiju pieredzi, savukārt RTU studentiem piedāvātu gan studijas savā universitātē, gan prakses iespējas kādā no ražotnēm, ar kurām ir izveidojusies cieša sadarbība. Treškārt, Sanktpēterburgas Valsts politehniskā universitāte piedāvātu arī tehnisko atbalstu augstas kvalitātes videokonferenču un citu ātro sakaru sistēmu nodrošināšanā. Tāpat A. Aleksandrovs piedāvāja palīdzēt izveidot kontaktus ar jebkuru citu Sanktpēterburgas augstskolu.

Arī Sanktpēterburgas Valsts ekonomikas un finanšu universitātes prorektors Dmitrijs Vasiļenko norādīja, ka šobrīd notiek aktīva sadarbība ar Fizikālās enerģētikas institūtu, taču labprāt šo sadarbību paplašinātu.

RTU un Sanktpēterburgas delegācijas tikšanās notika piektdien, 13. novembrī, tā tika rīkota Sanktpēterburgas dienu ietvaros Rīgā. Ar Sanktpēterburgas delegāciju tikās RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Māra Jure, DITF Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs profesors Jurijs Merkurjevs, RTU TMF Dzelzceļa transporta institūta asociētais profesors Mareks Mezītis, EEF Elektrisko mašīnu un aparātu katedras profesors Kārlis Ketners, kā arī Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta un Ārzemju studentu departamenta pārstāvji. RTU pārstāvji pastāstīja par esošo RTU un Sanktpēterburgas sadarbību un norādīja, ka ar prieku turpinās attīstīt sadarbību dažādos virzienos.

Sanktpēterburgā mācās aptuveni 450 tūkstoši studentu, un starp 15 tūkstošiem ārvalstu studentu ir arī 270 studentu no Latvijas.

Latvija un Krievija ir noslēgusi starpvalstu līgumu par studentu apmaiņu, tāpēc Rīgas jauniešiem ir iespēja iekļūt Sanktpēterburgas augstskolās arī ar valsts atbalstu. Sanktpēterburgā kopumā darbojas vairāk nekā simts augstāko mācību iestāžu, no kurām 52 ir valsts augstskolas.

13. novembris, 2009 plkst. 15:37