Sākusies pieteikšanās RTU Studentu biznesa inkubatora pakalpojumu saņemšanai

11. decembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs sācis pieņemt studentu un RTU absolventu biznesa ideju pieteikumus, lai konkursa kārtībā labākās idejas atlasītu īstenošanai RTU Studentu biznesa inkubatorā. Universitātes studentu biznesa inkubatora ideja Latvijā tiek īstenota pirmoreiz.

11.12.2009.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2010. gada 15. janvāris. Pieteikumaveidlapas un RTU Studentu biznesa inkubatora nolikums atrodamsmājaslapā. RTU Karjeras centra konsultācijas par pieteikumu noformēšanu: vai pa tālruni 26784050.

Pretendēt uz inkubatora pakalpojumu saņemšanu var tie RTU studenti,kuriem nav akadēmisko parādu un kuri neatrodas akadēmiskajāatvaļinājumā, kā arī tie RTU absolventi, kuri RTU absolvējuši pēdējotrīs gadu laikā, iegūstot vismaz pirmā līmeņa augstāko profesionāloizglītību, un citu Latvijas augstskolu studenti, apvienojoties vienākomandā ar RTU studentiem vai absolventiem. Pieteikties inkubatorapakalpojumu saņemšanai var gan individuāli, gan grupās (līdz 5cilvēkiem).

Augstāku novērtējumu paredzēts piešķirt tām biznesa idejām, kurās akcents tiks likts uz ražošanu, nevis pakalpojumu sniegšanu.

Iecerēts, ka biznesa ideju atlase RTU noritēs vairākās kārtās, kurulaikā pretendenti prezentēs biznesa idejas, savukārt mācībspēku,uzņēmēju un nozaru ekspertu žūrija izvērtēs ideju konkurētspēju. Tiksizvēlētas piecas labākās, konkurētspējīgākās biznesa idejas, kuruautori gada garumā varēs saņemt atbalstu to īstenošanai: aprīkotastelpas, grāmatvedības un juridiskās konsultācijas, nozares ekspertukonsultācijas produktu tehnoloģiju pilnveidē u. c.

RTU mērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvuun konkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai.

Pasaules attīstītajās valstīs studentu biznesa inkubatoru veidošanaaugstākās izglītības iestādēs ir ierasta prakse, savukārt Latvijābiznesa inkubatora pakalpojumi universitātē studentiem tiks sniegtipirmoreiz.

RTU Studentu biznesa inkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.

RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps atzīst: «Studentubiznesa inkubators ir lieliska iespēja gūt atbalstu biznesa idejuīstenošanai un sākt uzņēmējdarbību jau studiju laikā. Ir liels prieks,ka Latvijā saviem studentiem pirmā šādu iespēju piedāvā tieši RīgasTehniskā universitāte, kura sagatavo inženierus. Tas ir jaunsizaicinājums inženierzinātņu studentiem un iespēja veidot pašiem savusinovatīvus, ražojošus uzņēmumus.»

RTU Informācijas centrs

11. decembris, 2009 plkst. 9:18