Sāksies semināru cikls «Pētījumu metodoloģija»

10. oktobris, 2011

Trešdien, 19. oktobrī, RTU Doktorantūras skola sāk jaunu semināru ciklu «Pētījumu metodoloģija», kura laikā būs iespējams apgūt kvantitatīvās, kvalitatīvās un jauktās pētījumu metodes. Dalībnieki pirmajam semināru cikla nodarbību blokam aicināti pieteikties līdz 16. oktobrim.

Semināru ciklu «Pētījumu metodoloģija» veidos divi nodarbību bloki: «Kvalitatīvās un jauktās pētījumu metodes» un «Kvantitatīvās pētījumu metodes». Ikvienam semināru cikla dalībniekam būs iespēja iegūt ne tikai teorētiskas zināšanas par pētījumu metožu veidiem, bet arī praktiskas iemaņas, lai spētu zinātniskajam darbam piemeklēt pareizo metodi un to atbilstoši piemērot.

Pirmais semināru cikla bloks «Kvalitatīvās un jauktās pētījumu metodes» norisināsies no 19. līdz 21. oktobrim, Kaļķu ielā 1, plkst. 9–13 katru dienu.

Semināru vadīs lektors no Atēnu Universitātes Dr. Elias Hadzilias.

Semināra darba valoda: angļu.

Sastādot programmu kopā ar lektoru, RTU Doktorantūras skolas darbinieki ir paredzējuši, ka pēc trīs dienas ilgušām nodarbībām ikviens semināra dalībnieks spēs:

• apliecināt teorētiskās zināšanas gan kvalitatīvās, gan jauktajās pētniecības metodēs;
  • izvēlēties un lietot atbildošāko pētījumu metodi ikdienas darbā;
  • atlasīt ar pētījumu metodēm saistītu informāciju no dažādiem avotiem, lai izveidotu un prezentētu ziņojumu;
  • izveidot un izvērtēt kvalitatīvo pētījumu projektus;
  • formulēt sava pētniecības darba tēmas.

Katrs semināra dalībnieks, veiksmīgi nokārtojot gala pārbaudījumu, saņems lektora apstiprinātu sertifikātu, kurā tiks uzrādītas visas dalībnieka iegūtās zināšanas.

Pieteikties dalībai semināru cikla blokā «Kvalitatīvās un jauktās pētījumu metodes» iespējams līdz 16. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikumu anketu.

Pieteikties aicināts ikviens interesents, tomēr, ja tiks sasniegts maksimālais vietu skaits, priekšroka tiks dota RTU doktorantiem un maģistrantiem, informē RTU Doktorantūras skolas projekta vadītāja Zane Skreija.

Semināra darba kārtība

Otrs semināru cikla bloks «Kvantitatīvās pētījumu metodes» norisināsies 3. un 4. novembrī, Kaļķu ielā 1, norises laiks plānots pēcpusdienā, nodarbības vadīs RTU profesors Andrejs Koliškins.

Jautājumu gadījumā sazināties ar RTU Doktorantūras skolas projektu vadītāju Zani Skreiju, rastot: vai zvanot: 67089870.

RTU Informācijas centrs

10. oktobris, 2011 plkst. 12:38