Sākot projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» īstenošanu, atstāj vēstījumu nākamajām paaudzēm

27. septembris, 2011

Otrdien, 27. septembrī, piedaloties RTU rektoram Leonīdam Ribickim, RTU studentiem un mācībspēkiem, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, ēkas tehniskā projekta autoram un būvniekiem, jaunajā RTU studiju kompleksā «RTU – Pilsēta pilsētā» svinīgi tika atstāts vēstījums nākamajām paaudzēm.

Skatīt galeriju

kapsula_pamatos.jpg

Foto laikraksta «Dienas Bizness» portālā.

Foto ziņu aģentūras «LETA» portālā.

Video TV3 sižets (no 18.50 līdz 21.10) (27.09.2011.)

Video 1. Baltijas kanāla sižets (no 14.27 līdz 17.23) (27.09.2011.)

Publikācija laikraksts «Latvijas Avīze» (27.09.2011.)

Papildu informācija par projektu.

Nākamajām paaudzēm veltītajā vēstījumā atstāta L. Ribicka un RTU Senāta priekšsēdētājas Māras Jures vēstule, kurā pausts vēlējums universitātei augt un pilnveidoties. Kapsulā kopā ar vēstījumu RTU rektors L. Ribickiskā laikmeta liecību ielika RTU žurnālu «Jaunais Inženieris», bet AS «RBSSKALS» valdes priekšsēdētājs Edgars Štrauss – viena lata monētu, uz kuras attēlots pakaviņš – veiksmei.

Iecerēts, ka ēkā atradīsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts. Rekonstrukcijas darbiĀzenes ielā 18 tika sākti šā gada vasarā. Ēka piedzīvos vērienīgas izmaiņas, jo līdzšinējo divu stāvu vietā būs paredzēti četri stāvi un mājas vidū tiks izbūvēts ar stikla jumtu pārsegts iekšpagalms. Pēc rekonstrukcijas ēka durvis vērs nākamā gada rudenī.

RTU rektors L. Ribickis uzsvēra: «Atstājot vēstījumu nākamajām paaudzēm,Rīgas Tehniskā universitāte simboliski ieliek pamatakmeni moderna, progresīva Latvijas inženierzinātņu centra izveidei Ķīpsalā. Šis vēstījums ir gan mūsu pateicība tām paaudzēm, kas attīstīja inženierzinātnes un radīja Rīgā pasaulslavenus zinātnes atklājumus un rūpniecības produktus, gan arī apliecinājums mūsu rūpēm un atbildībai par Latvijas nākotni.»

«Katram cilvēkam ir savs mūžs, un arī katrai ēkai ir savs mūžs, tikai zināšanas ir mūžīgas. Novēlu, lai jaunā ēka būtu vieta jaunām zināšanām,kas ilgst mūžīgi,» pauda AS «RBSSKALS» valdes priekšsēdētājs E. Štrauss.

RTU Arhitektūras nodaļa ir viena no vecākajām šīs universitātes nodaļām.«Laika gaitā mūsu nodaļa atradusies dažādās Rīgas vietās, piemēram, starp Arhitektu un Inženieru ielu, Mēness ielā, Krāmu ielā un citviet. Kopš Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte atrodas Ķīpsalā, apkārtnē ir notikušas daudzas izmaiņas, taču pašai fakultātei nav bijusišāda telpiskā maiņa, kas tagad mainīsies ar jaunās ēkas būvniecību. Mums būs jauna ēkas, kas tiks aprīkota ar modernām tehnoloģijām. Tāpat tiks nodrošināta pieeja patstāvīgam darbam darbnīcās 24 stundas diennaktī, kas atbilst mūsdienās iedibinātajiem starptautiskajiem standartiem,» stāstīja RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins.

«RTU – Pilsēta pilsētā» ir vērienīgs projekts, kuru īstenojot tiks izveidots Baltijas reģionā modernākais inženierzinātņu studiju centrs – studentu pilsēta, ko nākotnē veidos RTU fakultātes, administratīvās ēkasun Zinātniskā bibliotēka.

Projekta mērķis ir nodrošināt efektīvāku RTU studiju programmu kvalitātes uzlabošanu, modernizējot telpas un iekārtas, un radīt iespējas izglītības programmas apgūt arī personām ar funkcionāliem traucējumiem.

«RTU - Pilsēta pilsētā» projekta īstenošanas rezultātā jaunajā studentu pilsētā tiks atjaunota Zinātniskā bibliotēka, vienuviet varēs mācīties Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas, Būvniecības, Arhitektūras un pilsētplānošanas, Enerģētikas un elektrotehnikas, Elektronikas un telekomunikāciju, kā arī Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti. Savukārt pārējās divas RTU fakultātes – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas un Inženierekonomikas un vadības – jau tagad atrodas turpat, netālu no Ķīpsalas, Meža ielā.

RTU kompleksa ēku vizualizācijas izstrādājuši arhitekts Ģirts Valeinis un «A & I Pro».

Projekta pirmo posmu plānots īstenot līdz 2013. gada nogalei, piesaistotvalsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projektakopējās izmaksas ir 19 879 035 lati, tajā skaitā ERAF finansējums – 16 897 179 lati, valsts budžeta finansējums – 1 425 325 lati un RTU līdzfinansējums – 1 556 531 lats.

RTU Informācijas centrs

27. septembris, 2011 plkst. 17:31