Šā gada Zinātnieku nakts ļaus ielūkoties enerģētikas pasaulē

10. septembris, 2012

28. septembrī notiks tradicionālā Zinātnieku nakts, kas šogad veltīta enerģētikai. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uz pasākumiem «Latvenergo» koncerna Enerģētikas muzejā, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē un RTU izstādē «Leonardo ģēnijs». Eksperimenti, radošās darbnīcas, ekskursijas un praktiskās nodarbības  RTU laboratorijās izglītos lielus un mazus interesentus jautājumos par enerģētiku un vidi.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē (Kronvalda bulvārī 1) no plkst. 18 līdz 24 notiks eksperimentu demonstrācijas, ekskursijas, radošās darbnīcas un konkursi. Tiks rastas atbildes uz jautājumiem, kā iegūst elektrību un kas ir zaļā enerģija?. Būs iespēja gida pavadībā ielūkoties zinātniskajās laboratorijās un uzzināt par jaunākajiem pētījumiem, kā arī  pašam pagatavot savu ģeneratoru, ūdens ratu vai vēja dzirnaviņas no sadzīvē izmantojamiem materiāliem, kas noteikti patiks un padosies arī vismazākajiem apmeklētājiem. Mazus un lielus apmeklētājus priecēs sastapšanās ar RTU studentu parlamenta talismanu Lāci – enerģētiķi, kā arī spēku stiprināšanai sarūpētie enerģizējošie našķi.

«Latvenergo» koncerna Enerģētikas muzejs (Andrejostas ielā 8) aicinās 1.–4. klašu skolēnus uz «Elektrodrošības ABC» plkst. 18 un 19.  Tiks nodrošināts transports nokļūšanai muzejā, kas no RTU ēkas Kaļķu ielā 1 aties plkst. 17.30 un 18.50.

N. B. Obligāta Iepriekšpieteikšanās pie Elīnas Ločmeles līdz 21. septembrim ( vai pa tālr. 67089892 un 29232531).

10.–12.klašu skolniekus, studentus un citus interesentus Enerģētikas muzeja krātuvēs gaidīs ekskursija «Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu», kas stāsta par Baltijā lielākā energoobjekta celtniecību. Paredzētas trīs ekskursijas plkst. 20, 21 un 22, kuru  laikā demonstrēs E. Krauca fotogrāfiju kolekciju un fragmentus no Latvijas Valsts Kinofotofono dokumentu arhīva hronikām. Nokļūšanai muzejā tiks nodrošināts transports, kas no RTU ēkas Kaļķu ielā 1 aties plkst.  19.50, 20.50 un 21.50.

N. B. Obligāta iepriekšpieteikšanās pie Elīnas Ločmeles līdz 21. septembrim ( vai pa tālr. 67089892 un 29232531).

Papildu informācijai par nodarbībām Enerģētikas muzejā lūdzam kontaktēties ar Helēnu  Blumbergu ( vai pa tālr. 29150614)

RTU izstādē «Leonardo ģēnijs» (Kaļķu ielā 1) no plkst. 18 līdz 24 apmeklētāji nokļūs Leonardo da Vinči izgudrojumu pasaulē, ko papildinās radošās darbnīcas un viktorīnas. Izstādes veidotāji – zinātnieki, industriālie dizaineri un amatnieki pēc Leonardozīmējumiem un spoguļrakstā rakstītajiem manuskriptiem precīzi darinājuši izgudroto ierīču un mašīnu modeļus, dāvājot iespēju apmeklētājiem nokļūt pagātnē, kad cilvēki tikai uzdrīkstējās sapņot par mūsdienās tik pašsaprotamām lietām kā  lidmašīnas un zemūdenes.

Vairāk informācijas par citiem 2012. gada Zinātnieku nakts pasākumiem.

RTU Zinātņu prorektora dienests

10. septembris, 2012 plkst. 12:00