RTU zinātņu prorektors T. Juhna: «Uzņēmumiem vajag mūsu zināšanas un ekspertīzi»

19. septembris, 2013

«Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) radies jauns «spin-off» jeb institūciju izveidots uzņēmums pārtikas kvalitātes kontroles jomā – «Conelum», kas jau piesaistījis EUR 200 000 lielas investīcijas,» kā vienu no jaunākajiem RTU veiksmes stāstiem saistībā ar zinātnieku un uzņēmēju sadarbības veicināšanu portāla «http://ir.lv» publikācijā min RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

«Mums ir tehnoloģiju pārneses punkts, kas saved kopā uzņēmumus ar zinātniekiem armērķi noskaidrot, kādas ir uzņēmumu vajadzības. Ir Biznesa attīstības centrs, kas strādā pie RTU patentu komercializēšanas. Esam sapratuši, kaintelektuālā īpašuma pārdošana (patentu licences) ir tikai neliela daļano tehnoloģiju pārneses procesa. Uzņēmumiem vajag mūsu zināšanas un ekspertīzi, un to arī dažādos veidos mēģinām piedāvāt,» atzīst T. Juhna.

«Kopāar Latvijas Universitāti un Norvēģijas Valsts industriālās attīstības korporācijas izveidotu institūciju esam izveidojuši Zaļo tehnoloģiju inkubatoru. Par to ir milzīga interese. Ir izstrādāti arī mehānismi, kā iesaistīt RTU maģistrantus un doktorantus pētniecības darbā uzņēmumos,» stāsta T. Juhna.

RTU Informācijas centrs

19. septembris, 2013 plkst. 15:23