RTU zinātnieki saņem Latvijas Būvinženieru savienības apbalvojumus

22. marts, 2012

Piektdien, 23. martā, notiek Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) XXIV kongress, kura laikā LBS apbalvojumus saņēma RTU zinātnieki – Videvuds Ārijs Lapsa, Kaspars Bondars un Mārtiņš Vilnītis – par 2010. un 2011. gadā paveikto.

Nominācijā «Gada zinātniskais darbs būvniecībā» LBS balvu saņēma RTU docents Kaspars Bondars par RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūtā 2011. gadā izstrādāto promocijas darbu «Mūra pārsegumu konstrukciju ilgizturības prognozēšanas metodika», kā arī docents Mārtiņš Vilnītis – par RTU Būvniecības fakultātes Būvražošanas institūtā 2010. gadā izstrādāto promocijas darbu «Jaunās paaudzes gāzbetona ar tilpummasu 350–400 kg/m3 siltumtehnisko īpašību izpēte».

Nominācijā «Patents būvniecības tehnoloģijā» balvu saņēma RTU docents Videvuds Ārijs Lapsa par līdzautorību 2011. gadā reģistrētajiem patentiem: Nr. 14308 «Betona plānsienu čaulu veidošanas tehnoloģiskais paņēmiens», Nr. 14259 «Lineārs peristaltisks sūknis un tā darba process», Nr. 14528 «Lineārs peristaltisks sūknis», Nr. 14216 «Siltumu akumulējošs betons un konstrukciju izveidošanas tehnoloģija», Nr. 14325 «Fibrobetona šķiedru orientācijas tehnoloģiskais process».

Nominācijā «Gada publikācija par būvniecību» apbalvoja Silviju Štrausu un Raiti Brenci par kopā ar Aiju Ziemeļnieci un Andri Vulānu sarakstīto un ar KPFI finansējumu 2011. gadā izdoto mācību palīglīdzekli «Ēku energoefektivitāte klimata maiņas apstākļos».

Nominācijā «Gada mācību grāmata par būvniecību» apbalvoja Lilitu Ozolu par Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Būvkonstrukciju katedrā izdoto grāmatu «Koka būvkonstrukciju aplēse un konstruēšana II. 1. un 5. Eirokodeksa pielietošana būvprojektēšanā».

Nominācijā «Labākais darbaudzinātājs» apbalvoja Jāni Rutkovski un Egilu Rogu. Jāni Rutkovski apbalvošanai izvirzīja AS «SCO Centrs», bet Egīlu Rogu – SIA «Agroprojekts» Valmieras nodaļa.

Nominācijā «Labākais jaunais būvinženieris – 2011»  apbalvoja LLU Būvkonstrukciju katedras mācībspēku Artūru Rakstiņu, kurš kopā ar kursabiedru nodibināja konstruktoru biroju SIA «Ara Intellect».

Apbalvojumus «Par mūža ieguldījumu būvniecībā» saņēma Bruno Otersons, Uldis Helmuts Putniņš un Artūrs Siliņš.

LBS XXIV kongresa programma.  LBS XXIV kongresa programma

RTU Informācijas centrs