RTU viesojas Zimbabves vēstniece

14. jūnijs, 2023
RTU rektors Tālis Juhna un Zimbabves Republikas vēstniece Latvijā Prisila Misihairabvi-Mušonga. Foto: Armands Kaņepe, RTU

Lai pārrunātu potenciālo sadarbību izglītības un inovāciju attīstībā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojas Zimbabves Republikas vēstniece Latvijā Prisila Misihairabvi-Mušonga (Priscila Misihairabwi-Mushonga).

Vēstniece tikās ar RTU rektoru Tāli Juhnu, studiju prorektori Elīnu Gaili-Sarkani, inovāciju prorektori Lieni Briedi un rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igoru Tipānu, kā arī Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāju Lauru Štāli un starptautiskās mobilitātes grupas vadītāju Zani Sarmu. Kopā ar vēstnieci RTU apmeklēja arī Ārlietu ministrijas Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu nodaļas trešais sekretārs Tils Indāns.

Tikšanās laikā vēstniece iepazinās gan ar RTU sasniegumiem studiju un inovāciju jomā, īpaši pievēršoties studentu iesaistei inovatīvu projektu un produktu izstrādē, gan nākotnes izaicinājumiem. Iepazīstinot ar RTU, T. Juhna, norādīja uz tās stratēģisko lomu Latvijas tautsaimniecības transformācijā no patērētāju uz inovāciju ekonomiku, attīstot jaunas tehnoloģijas un sagatavojot darba tirgū pieprasītus un augsti izglītotus inženierus. Arī internacionalizācija ir viena no būtiskākajām universitātes prioritātēm – vairāk nekā 20% studentu kopskaita veido ārvalstu studenti, tādēļ RTU ir ieinteresēta stiprināt starptautiskās saites ar arvien plašāku valstu tīklu. Veicinot starptautisko sadarbību studiju, zinātnes un inovāciju jomā, RTU ceļ savu konkurētspēju globālā līmenī.

Vēstnieci interesēja arī RTU pieredze studentu, tajā skaitā ārvalstu studentu piesaistē, un starptautiskajā mobilitātē. Zimbabvē ir daudz jaunu cilvēku, tādēļ ir svarīgi viņu enerģiju izmantot un ievirzīt lietderīgā gultnē, skaidroja vēstniece. Tika apspriestas gan iespējas sadarboties studiju un inovāciju ekosistēmas attīstībā, gan izaicinājumi, ar ko saskaras Āfrikas studenti, kuri vēlas piedalīties, piemēram, Erasmus programmās.

P. Misihairabvi-Mušonga apmeklēja arī RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratoriju.

RTU viesojas Zimbabves Republikas vēstniece

RTU Sabiedrisko attiecību departaments