RTU veido starptautisku loģistikas inženierstudiju programmu

26. oktobris, 2011

RTU rektoram Leonīdam Ribickim noslēdzot vienošanos ar Spānijas, Austrijas un Vācijas augstākās izglītības mācību iestādēm, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) apņēmusies izveidot jaunu starptautisku inženierstudiju maģistra līmeņa programmu «Loģistika un piegādes ķēžu vadība».

Vienošanās par jaunās programmas izveidi 25. oktobrī noslēgta starp RTU, Barselonas Autonomo universitāti (UAB) Spānijā, Leobenas Universitāti (MUL) Austrijā un Vildavas Tehnisko augstskolu (UASW) Vācijā. Programmas pamati tika veidoti, partneriem vairākus gadus kopā strādājot Eiropas Savienības finansēta «Erasmus» projekta ietvaros.

Pirmo studentu uzņemšana programmā, kas tiks sākta Barselonā, sāksies 2012./2013. studiju gadā.

Jaunās studiju programmas studentiem tiks piedāvāta iespēja studēt četrās Eiropas valstīs – Latvijā, Spānijā, Austrijā un Vācijā. Katra programmas īstenošanā iesaistītā augstākās izglītības iestāde piedāvās savu specializācijas virzienu –  piemēram, loģistikas informācijas sistēmas (RTU), transporta loģistika (UAB), loģistikas sistēmu inženierija (MUL) un loģistikas sistēmu ieviešana (UASW).

Kā atzīst RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns: «Šī vienošanās ir ļoti nozīmīga, jo Latvijas mērogā tā būs pirmā starptautiskā pieredze starpaugstskolu inženierprogrammas izstrādē ar augstu studentu mobilitātes līmeni un plašu viesprofesoru piesaisti. Programma studentiem piedāvās padziļinātas specializācijas un starptautiskās profesionālās sadarbības iespējas.»

Līdz šim RTU starptautisko studiju jomā īstenoja Baltijas jūras valstu tehnisko universitāšu kopīgi veidotu maģistrantūras programmu BALTECH. Pašlaik tiek attīstīts starptautisks projekts  kopā ar Viļņas Ģedimina Tehnisko universitāti un Veimāras BAUHAUS universitāti– kopā ar šīm sadarbības universitātēm tiek veidota starptautiska Baltijas – Vācijas maģistrantūras studiju programma «Perspektīvā pilsētbūvniecība», kurā studenti tiks uzņemti ne agrāk kā 2013. gadā. Programma būs orientēta uz speciālistu sagatavošanu pilsētplānošanā un ar to saistītajās disciplīnās.

RTU Informācijas centrs

26. oktobris, 2011 plkst. 11:03