RTU uzvar Latvijas kausā svarbumbu celšanā

24. oktobris, 2011

Sestdien, 22. oktobrī, Jēkabpilī notika 2011. gada Latvijas kausa svarbumbu celšanā noslēdzošais 5. posms. Gan posmā, gan kopvērtējumā uzvarēja RTU komanda.

Skatīt galeriju

Kopumā sacensībās piedalījās 10 komandas un pulcēja vairāk nekā 70 sportistus no visas valsts. Tika laboti vairāki Latvijas rekordi. RTU komanda spraigā cīņā izcīnīja uzvaru pār «Jāņa Āboliņa sporta klubu» gan šajā posmā, gan kopvērtējumā, iegūstot 2011. gada zeltu.

Jānis Raubiško uzstādīja trīs Latvijas rekordus junioros vissmagākajā svara kategorijā un piekāpās tikai astoņkārtējam pasaules čempionam no Ventspils – Vasīlijam Ginko.

Vēl svara kategorijā līdz 68 kg savu iepriekšējo Latvijas rekordu laboja sporta meistars Andrejs Makuha. Šis bija sacensību absolūti labākais rezultāts grūšanā un summā.

Individuālās ieskaites rezultāti:
Līdz 63 kg – Iece Fulbauma, 2. vieta;
Līdz 68 kg – Andrejs Makuha, 1. vieta (grūšanā 2x32 kg svarbumbas 10 min laikā paspēja fiksēt 91x un sarāva 107x, summā iegūstot 144,5 punktus – Latvijas jaunais rekords svara kategorijā līdz 68 kg.);
Līdz 68 kg – Rihards Krūmiņš, 4. vieta;
Līdz 73 kg – Artūrs Agejevs, 4.  vieta;
Līdz 85 kg – Maksims Ivanovs, 2. vieta;
Līdz 85 kg – Kaspars Kroičs, 1. vieta (uzstādīja absolūti otro labāko sacensību rezultātu un laboju savu rekordu raušanas vingrinājumā 32 kg svarbumbu fiksējot virs galvas 126 reizes (bija 123x).);
Virs 105 kg – Jānis Raubiško, 2. vieta (Latvijas rekords grūšanā, raušanā un summā junioriem).

RTU svarbumbu celšanas izlase pateicas arī pārējiem sportistiem (Klavam Ronim, Vitālijam Kozlovam, Rūdolfam Lubganam, Matīsam Selegovskim, Mārtiņam Prūsim), kas visa gada garumā, piedaloties iepriekšējos posmos, palīdzēja piepildīt šo mērķi un izcīnīt ilgi gaidīto Latvijas kausu.

Šīs sacensības bija sagatavošanās posms pirms gaidāmā Latvijas čempionāta, kas notiks no šā gada 26.–27. novembrim, Rīgā.

Lielāko ieguldījumu augsto RTU komandas rezultātu sasniegšanā deva daiļā dzimuma pārstāve Iece Faulbauma, kas visas sezonas garumā deva komandai tik ļoti svarīgos punktus.

Papildu informācija Svarbumbu celšanas asociācijas mājaslapā.

Video no treniņiem un sacensībām.

RTU Informācijas centrs

24. oktobris, 2011 plkst. 16:48