RTU un LU reflektanti kļūs par pirmajiem mobilā ID lietotājiem

21. jūlijs, 2009

Sākot no šīs nedēļas, Latvijā ir iespējams iegūt mobilo identitāti, jo «Lattelecom» ir izstrādājis inovatīvu pakalpojumu – mobilo ID, par kura pirmajiem lietotājiem aicina kļūt Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes reflektantus.

21.07.2009.

Abu universitāšu portāli – ORTUS un LUIS – ir pielāgoti autorizācijas veikšanai ar mobilo ID.

Mobilais ID jau šobrīd ir  pieejams Latvijas Mobilā telefonalietotājiem, kuri to var iegūt LMT klientu apkalpošanas centros, vecoSIM karti apmainot pret jaunu ar mobilā ID funkcionalitāti. Pirmajiem1000 cilvēkiem, kas pieteiksies uz mobilo ID, SIM kartes maiņa tiksnodrošināta bez maksas.

Mobilais ID ir pases aizvietotājs elektroniskajā vidē, ar kurumobilā tālruņa lietotāji var attālināti apliecināt savu identitāti unlīdz ar to autorizēties dažādās mājaslapās, piekļūt elektroniskajiemkontiem  un e-pakalpojumiem.  Mobilā ID lietošana ļaus samazināt dažādukodu karšu, kalkulatoru, paroļu un piekļuves kodu skaitu.

«Esam izpētījuši, ka vidēji vienam aktīvam interneta lietotājamLatvijā ir 11 elektroniskie konti, kuru piekļuvei ir nepieciešamasparoles. Kopumā 84% interneta lietotāju ir bijušas grūtības piekļūtsvarīgai informācijai internetā paroļu aizmiršanas dēļ, tāpēc mobilaisID būs vienkāršs risinājums, kā pierādīt savu identitāti un vieglipiekļūt šiem kontiem. Cilvēkiem vairs nebūs jāatceras desmit dažādasparoles, pietiks vien ar sava mobilā ID paroli,» skaidro projektaizstrādātāja «Lattelecom Technology» valdes priekšsēdētājs RinaldsSproģis.

Mobilais ID ir inovācija Latvijas tirgū, arī pasaulē šāds personasidentificēšanas veids vēl nav pārāk plaši izmantots. Mobilā ID idejasautors un realizētājs «Lattelecom» ne tikai nodrošina šā procesatehnoloģisko pusi, bet arī piesaista mobilos operatorus un partnerus,kuru interneta resursi ir pieejami autorizācijai ar mobilo ID.

«Lattelecom» sadarbībā ar LMT jau veiksmīgi realizējis vairākus pilotprojektus.

Patlaban mobilo ID var izmantot, lai piekļūtu RTU, LU, LMT abonentuapkalpošanas centram internetā «Mans LMT», «Mans Lattelecom», LatvijasKrājbankas, CSDD, Gulbja laboratorijas un Rīgas domes autorizētajāmlapām. Nākotnē partneru loku plānots paplašināt, lai iedzīvotājiematvieglotu piekļūšanu dažādiem interneta servisiem, kur nepieciešamaautorizācija.

RTU reflektantiem ar jauno produktu ir iespēja iepazīties arī RTUcentrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, kur pie ieejas durvīm strādā mobilā IDreklāmas komanda – puisis un meitene sarkanās parūkās – piedāvājotreflektantiem piedalīties mini konkursos un iegūt savā īpašumā nelielaspārsteiguma balvas.

RTU Informācijas centrs

21. jūlijs, 2009 plkst. 10:11