RTU svinīgā ceremonijā godina 57 jaunos zinātņu doktorus

9. marts, 2013

Sestdien, 9. martā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā notika pirmā svinīgā ceremonija par godu RTU 2012. gada jaunajiem zinātņu doktoriem. Ceremonijā tika sveikti piecdesmit septiņi 2012. gadā doktora grādu ieguvušie jaunie zinātnieki un viņu vadītāji, par godu šim notikumam ir izdota arī «Doktorantūras absolventu Gadagrāmata».

Skatīt galeriju

rtu_doktoru_pirmais_izlaidums_0854.jpgRTU ir sākusi jaunu tradīciju, kas turpmāk notiks katru gadu – jauno zinātņu doktoru un viņu promocijas darba vadītāju godināšana svinīgajā ceremonijā. Jaunajiem doktoriem tika pasniegti apliecinājuma raksti par doktora grāda iegūšanu un unikālas, speciāli šim pasākumam izveidotas, apzeltītas nozīmītes «RTU zinātņu doktors», kas apliecina jaunā zinātnieka statusu. Promocijas darba izstrādāšanā nozīmīga loma ir arī promocijas darba vadītājam, tāpēc ceremonijā tika teikts īpašs paldies arī viņiem.

«Šogad pirmo reizi mēs sveicam jaunos RTU doktorus īpašā ceremonijā, tā uzsverot jauno zinātņu doktoru svarīgo lomu universitātei un sabiedrībai kopumā, kā arī dodot iespēju plašākai sabiedrībai un ģimenei sveikt un lepoties ar šo augstāko akadēmisko grādu ieguvušajiem speciālistiem. Doktora grāds ir «biļete» pētniecībā. Tas paver iespējas ne tikai nodarboties ar zinātni, tas ir arī apliecinājums personības izaugsmei un spējai patstāvīgi risināt sarežģītas problēmas, argumentēti aizstāvēt savu viedokli un uzņemties atbildību par rezultātu,» atzīst RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Pirmo reizi izdota arī «Doktorantūras absolventu Gadagrāmata», kurā latviešu un angļu valodās ir apkopota informācija par visiem piecdesmit septiņiem jaunajiem doktoriem un viņu promocijas darbiem. «Gadagrāmata ir kā atgādinājums par paveikto darbu gan doktorantiem, gan viņu vadītājiem. Vienkopus atrodamā informācija par visiem darbiem ļaus veidot jaunus kontaktus un sākt darbu pie jauniem projektiem, jo Gadagrāmata atklāj arī katra jaunā zinātnieka interesējošās pētījumu jomas», norāda Doktorantu studiju daļas vadītājs Lauris Bisenieks. Gadagrāmata būs pieejama arī RTU mājaslapā.

RTU Doktora studijas tiek īstenotas 21 doktora studiju programmā astoņās fakultātēs. Kopējais doktorantu skaits pārsniedz piecus simtus, un doktora studiju procesā iesaistīti vairāk nekā 200 profesoru un asociēto profesoru.

RTU Informācijas centrs

9. marts, 2013 plkst. 15:06