RTU Studentu parlaments kļuvis par BALTECH Studentu pārvaldes prezidējošo pašpārvaldi

11. decembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments Zviedrijas Karaliskajā tehnoloģiju institūtā, Stokholmā pirmoreiz ievēlēts par konsorcija BALTECH Studentu pārvaldes prezidējošo studentu pašpārvaldi, uz pusgadu iegūstot tiesības organizēt informatīvi izglītojošus pasākumus to astoņu Baltijas jūras reģiona valstu studentiem, kas iesaistījušās konsorcijā.

11.12.2009.

Par BALTECH Studentu pārvaldes prezidentu ievēlēts RTU Studentu parlamenta Ārējo sakaru nodaļas vadītājs Juris Iļjins.

RTU Studentu parlamenta vadībā tuvākā pusgada laikā tiks īstenoti nozīmīgi BALTECH studentu informatīvi izglītojošie semināri, forumi un projekti. Viens no nozīmīgākajiem projektiem ir BALTECH Student Body Exchange,kas nodrošina iespēju tehnisko universitāšu studentu grupām dotiesdivpusējā apmaiņā pie līdzīgas specialitātes studentiem citāpartneraugstskolā.

BALTECH ir 1997. gadā dibināta virtuāla Baltijas jūras reģionavalstu augstskolu apvienība. Rīgas Tehniskā universitāte ir vienīgākonsorcija dalībniece no Latvijas. Konsorcijā kopumā apvienojušāsastoņas tehniskās universitātes: RTU, Kauņas Tehnoloģiskā universitāte,Linčēpingas Universitāte, Lundas Universitāte, KaraliskaisTehnoloģiskais institūts, Helsinku Tehnoloģiskā universitāte, TallinasTehniskā universitāte un Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte. Kopš2000. gada RTU darbojas BALTECH studiju centrs, kas piedāvāLatvijas studentiem divas maģistra studiju programmas «Ražošanasinženierzinības un vadība» un «Vides zinātne».

BALTECH nodrošina stipendijas un iespējas studentiem, lai kādulaiku mācītos vai iegūtu pieredzi citās šīs organizācijaspartneraugstskolās, regulāri piedāvā zinātniska raksturatālākizglītības kursus dabaszinātņu, tehnoloģiju, industriālāmenedžmenta jomās, nodrošina studentu un mācībspēku apmaiņas iespējas,kā arī atbalsta zinātniskus un akadēmiska rakstura projektus.

RTU Informācijas centrs

11. decembris, 2009 plkst. 10:01