RTU Studentu parlaments ieguvis titulu «Gada pašpārvalde 2009»

14. decembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments Latvijas Studentu apvienības rīkotajā Studentu Gada balvas konkursā ieguvis titulu «Gada pašpārvalde 2009», kā arī uzvarējis nominācijās «Gada debija», «Gada students», «Gada pētnieks».

14.12.2009.

Iegūstot balvu nominācijā «Gada pašpārvalde», RTU Studentuparlaments ir pierādījis, ka 2009. gadā ir aktīvi darbojies ganuniversitātes iekšienē, gan aktīvi sadarbojies ar citām augstākajāizglītībā iesaistītajām institūcijām, kā arī veicis dažādus pasākumus,kas guvuši atzinību valsts un starptautiskā mērogā.

Uzvaru nominācijā «Gada debija» RTU Studentu parlamentam nodrošinājaprojekts «Latvijas Tehniskās jaunrades dienas», kuru Studentuparlaments organizēja kopā ar Latvijas Investīciju un attīstībasaģentūru. Tehniskās jaunrades dienas visu novembri norisinājāslielākajās Latvijas pilsētās: kopumā tās apmeklēja vairāk nekā 500interesenti. Tehniskās jaunrades dienu laikā, rosinot Latvijastehniskās jaunrades atdzimšanas tradīcijas, tika uzkonstruētas vairāknekā 80 katapultas un 105 lidmodeļi, kā arī izveidoti 80 unikāli traiputīrītāji un 45 roboti u. c.

Nominācijā «Gada students» uzvarēja RTU Studentu parlamentaprezidents, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes maģistrantsun Rīgas Biznesa skolas MBA students Artūrs Zeps. Balva tika piešķirtapar studenta izcilajām sekmēm, sabiedrisko darbību RTU Studentuparlamentā, kā arī par citām aktivitātēm, kas kalpojušas kā pozitīvspiemērs pārējiem studējošajiem.

Savukārt nominācijā «Gada pētnieks» uzvarējis RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātesdoktorants, kurš ar savuzinātnisko darbību papildinājis Latvijas zinātnes attīstību undaudzveidību, Silikātu materiālu institūta zinātniskaisasistents Andris Šutka. Viņš pēta elektrokeramikas nanodaļiņu ieguvesun sintēzes iespējas, kā arī veic to īpašību izpēti atkarībā nosavienojumā ietilpstošo elementu stehiometriskā sastāva.

Kopumā RTU Studentu parlaments 2009. gadā īstenojis vairāk nekā  150dažādu veidu projektus – piedalījies RTU studiju vides labiekārtošanā,studējošo zinātniskās pētniecības rosināšanā, aicinājis atjaunottehniskās jaunrades un studiju prakšu tradīcijas, kā arī aktīviiesaistījies augstākās izglītības un zinātnes reformu plānošanā.

Latvijas Studentu apvienības (LSA) Studentu Gada balvas tikapasniegtas sestdien, 12. decembrī, LSA 15. jubilejas pasākuma laikā.Pretendenti Studentu Gada balvai šogad tika izvirzīti astoņāsnominācijas. Gada Balva ir augstskolu studējošo pašpārvalžu iespējasavstarpēji sacensties ar nolūku parādīt labos darbus gada garumā,kā arī akcentēt studentu organizēto aktivitāšu nozīmīgumu un ietekmi uzvisas Latvijas sabiedriski politiskajām norisēm.

RTU Informācijas centrs

14. decembris, 2009 plkst. 13:30