RTU students projektē «Šaolin Lidojošo mūku templi»

7. decembris, 2011

«Austris ir, ja tā var teikt, šā gada atklājums,» ar šādu pieteikumu stāstu par Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) studentu un «Arhitekta pēda 2011» ieguvēju Austri Mailīti sāk žurnāls «DEKO», kurā puisis stāsta par savu topošo projektu – «Šaolin Lidojošo mūku templi».

Pilna publikācija.

Austris Mailītis ir ne tikai viens no galvenajiem autoriem projektam, kas uzvarēja Mežaparka Lielās estrādes konkursā, bet arī – Latvijas paviljona «EXPO 2010» Šanhajā idejas autors. Īstenojot šo arhitektoniskoprojektu Šanhajā, radās izdevība iepazīties ar cilvēkiem no Šaolin (Ķīna), kuri vēlējās līdzīgu projektu.

Vieta, no kurienes šie cilvēki ieradās, ir Ķīnas centrālais svētais kalns – senās Ķīnas civilizācijas šūpulis. Pasūtītājs vēlas vecās universitātes, tempļus, jauno slēpošanas trasi «apaudzēt» ar vēja tuneli. Klients saka: «Uztaisiet man tādu pašu?» Savukārt Austris ar kolēģiem atbildēja: «Varbūt citādu?» – «Labi, atbrauc parunāties.» Jaunieša un ķīniešu «koķetērijas» rezultātā radās vīzija par vēja tuneli, kas sasaistīts ar Šaolin, lai klostera mūki tajā rādītu savus priekšnesumus. «Visi tie mīti un patiesības par levitāciju, mūžīgās ilgas pēc tās – tas jau ir dzenbudismā, ko viņi kopj. Mūsu vēja tunelis būtu vēl viens solis tam pretī.»

Austra nozīmīgāko darbu sarakstā pieminēšanas vērta ir dzīvojamās un biroju ēkas rekonstrukcija Rīgā, Kalnciema ielā 35. Viņš bija līdzautorssavulaik ļoti populārajai kultūras kafejnīcai «META-KAFE», kā arī – sadarbībā ar arhitektiem Intu Menģeli un Dinu Sotņikovu – Austris uzvarēja LU rīkotajā jaunās studentu pilsētas divu posmu projektēšanas konkursā.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi