RTU students atgriezies no pusgadu ilgas koncerttūres ASV

23. novembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības fakultātes Transportbūves institūta maģistrants Mārtiņš Kiščenko atgriezies no ASV, kur 150 dienas uzstājies muzikālajā projektā S.O.U.L., kura laikā viņa uzdevums bija iepazīstināt klausītājus ar savu valsti. Mārtiņam bija dota unikāla iespēja kļūt par vienīgo Latvijas un šoreiz arī Eiropas vēstnesi ASV. Katra valsts projektā S.O.U.L. tiek pārstāvēta tikai vienu reizi.

23.11.2009.

Šogad projektā S.O.U.L. (Singers of United Lands) kopā ar latvieti muzicēja dienvidkorejiete, kenijiete un čīlietis. Šis bija pēc kārtas sestais kvarteta S.O.U.L. darbības gads.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=HFgrg5lqRB4}

Bezpeļņas organizāciju S.O.U.L. 2002. gadā ASV dibināja Markus la Prats (Marcus LaPratt), kurš apceļojot pasauli Pasaules jauniešu kora sastāvā, secinājis, ka starp dziedātājiem un publiku ir pārāk maza atgriezeniskā saite. Tāpēc jau 2004. gadā koncerttūrē pa Ameriku devās pirmais S.O.U.L. kvartets, kura uzdevums bija ar muzikālām performancēm un vizuālām prezentācijām stāstīt par savu valsti, tās kultūras tradīcijām u. c.

«Laimīgais stāsts», kas Mārtiņu aizvedis līdz ASV, sākās pērn Dziesmu svētku kopkora mēģinājumos Mežaparka estrādē, iespējams, lielākajā talantu «zelta bedrē» Latvijā. Piecas dienas, koristiem dziedot plecu pie pleca, tika saklausīts Mārtiņa pārliecinošais vokāls, pēc laika Mārtiņš tika uzaicināts pievienoties S.O.U.L., kurš neskaitāmus koncertus sniedza 18 ASV štatos un Kanādā.

Katram kvarteta dalībniekiem bija uzdevums sagādāt 10 savā valstī tapušas dziesmas četrbalsīgā salikumā korim vai solo, ko pēc tam kvartets rūpīgi iestudēja un prezentēja koncertos. Mārtiņš koncertos uzstājās Dagdas novada tautu tērpā un spēlēja Latgales kokli, kuras spēli pirms projekta apguva četru mēnešu laikā. Latvijas prezentācijas tika papildinātas ar informatīviem materiāliem – plakātiem, bukletiem, video.

«Man bija iespēja palikt Amerikā, bet vienā brīdī sajutu, ka man vienkārši ir jābrauc uz mājām,» intervijā laikrakstam «Kultūras Forums  atzīst Mārtiņš, kurš šobrīd tuvojas RTU maģistrantūras studiju finiša taisnei.

Pilna «Kultūras Foruma» publikācija: 1. lpp., 2. lpp., 3. lpp.

RTU Informācijas centrs

23. novembris, 2009 plkst. 16:11