RTU studenti Rīgas mēram iesniegs Šmerļa meža sakopšanas ierosinājumus

3. decembris, 2009

Ierosinājumus par nepieciešamajiem sakopšanas darbiem, kas izstrādāti šoruden, Zaļās patruļas laikā apsekojot Šmerļa meža teritoriju, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta 1. kursa studenti iesniegs Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC).

03.12.2009.

Lai veiktu vides piesārņojuma monitoringu un veidotu Rīgaspiesārņojuma karti, visu rudeni RTU studenti Rīgā veica Zaļās patruļas.Ar Zaļo patruļu rezultātiem studenti ceturtdien, 3. decembrī,iepazīstināja vides ministru Raimondu Vējoni (ZZS), kurš paudagandarījumu par studentu izrādīto iniciatīvu vides sakopšanā, ziņo Zaļopatruļu koordinatore Elīna Dāce.

Zaļās patruļas ir izveidotas uz sabiedriskās iniciatīvas pamata,sadarbojoties projektam «Pēdas», Rīgas Tehniskajai universitātei unLatvijas Universitātei. Zaļo patruļu dalībnieki ir gan RTU Videsaizsardzības un siltumu sistēmu institūta, gan arī LatvijasUniversitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pirmā kursastudenti. Jauniešu uzdevums ir veikt zaļo zonu – parku, mežu, ezeru unupju un citu teritoriju – izpēti. Veicot iedzīvotāju aptauju, tieknoskaidrota reālā situācija saistībā ar vides piesārņojumu un no tāizrietošās problēmas.

Zaļo patruļu dalībnieku iesaistīšanās vides aizsardzībā unsabiedrības neformālajā izglītošanā veicina dabas piesārņojumasamazināšanos, sabiedrības līdzatbildību un iesaistīšanos videsproblēmu risināšanā.

RTU Informācijas centrs

3. decembris, 2009 plkst. 19:33