RTU studenti priecīgi par Ķīpsalas kopmītņu energoefektivitātes paaugstināšanu

30. jūnijs, 2011

RTU Studentu parlaments pauda gandarījumu un prieku par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un pilnsabiedrības «Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība» noslēgto līgumu, kas paredz studentu dienesta viesnīcu, Rīgā, Āzenes ielā 22 un 22a, energoefektivitātes paaugstināšanas darbu sākšanu. Plānots, ka pēc ēku rekonstrukcijas studenti varēs atgriezties plašākās un siltākās kopmītņu istabiņās.

Skatīt galeriju

ligums_rbsskals_siltinasana_0023.jpgLīgumu par būvdarbu sākšanu 30. jūnijā parakstīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un AS «RBSSKALS» valdes priekšsēdētājs Edgars Štrauss.

Līdz 2012. gada rudenim pilnsabiedrība «Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība» veiks astoņdesmito gadu sākumā celto Āzenes ielas dienesta viesnīcu ēku siltināšanu, logu nomaiņu, esošo lodžiju aizbūvi un lodžijas telpas pievienošanu dienesta viesnīcas istabām, jaunu ieejas ārdurvju uzstādīšanu, piespiedu ventilācijas sistēmas izbūvi ar siltuma atgūšanas sistēmu, jaunas divcauruļu apkures sistēmas izbūvi ar telpu temperatūras kontroles un regulēšanas ierīču uzstādīšanu, kā arī īstenot siltumenerģijas atgūšanu no notekūdeņiem, izmantojot iekārtas ar iebūvētiem siltumsūkņiem.
Pirmo rekonstruēs dienesta viesnīcu Āzenes ielā 22a. Celtniecības darbus plānots sākt jūlijā, un celtniekiem darbi jāpaveic sešu mēnešu laikā. Pēc tam namā sāks strādāt RTU Saimnieciskā dienesta organizēta celtnieku brigāde, kasremontēs iekštelpas. Studenti no šīs ēkas ir pārvietoti uz citām telpām, plānots, ka atjaunotajā kopmītņu ēkā studenti varēs atgriezties 2012. gada rudenī.

Rekonstrukcijas laikā ēkas lodžijas tiks aizstiklotas un iegūtās telpas tiks pievienotas istabiņām – rezultātā studenti nākamā gada aprīlī varēs atgriezties siltākās un plašākās istabās. Turklāt pēc rekonstrukcijas visas istabiņas būs divvietīgas. To cena paliks nemainīga – Ls 55 par vietu/mēnesī.

Tomēr remontdarbu laikā ieplānotas ne vien praktiskas pārmaiņas, kas padarīs studentu uzturēšanos istabiņās mājīgāku un patīkamāku, bet ir pieņemti arī lēmumi par konceptuālām pārmaiņām. Visa Āzenes ielas 22a māja tiks sadalīta kreisajā un labajā spārnā, kas savā starpā funkcionāli atšķirsies. Ēkas labajā spārnā kā līdz šim dzīvos RTU studenti, bet kreisais spārns pārtaps atvērta tipa studentu viesnīcā, kur pirmajos stāvos būs iespēja uzturēties ārzemju studentiem, augšējos stāvos – 10. un 11. – būs iekārtoti apartamenti vieslektoriem, bet vidējos stāvos varēs apmesties universitātes viesi un arī tie RTU studenti, kuri ir gatavi maksāt summu, ko par dienesta viesnīcām patlaban maksā ārzemju studenti, un tie ir Ls 80 par vietu/mēnesī, pastāstīja RTU Studentu viesnīcu daļas vadītāja Iveta Sveržicka. Plānotsarī atjaunot un par zāli pārveidot terasi 11. stāvā, no kuras paveras skats uz Vecrīgu.

Būtiskas pārmaiņas sagaida viesnīcu dežurantu. «Lejā pie ieejas durvīm vairs nebūs dežuranta, kas līdz šim uzmanīja studentus. Turpmāk pie ieejas būs recepcija kā visās viesnīcās. Mēs izsludināsim iekšēju konkursu uz piecām recepcijas darbinieku vakancēm. Cilvēkiem būs jāspēj runāt svešvalodās, lai spētu atbildēt arī uz visiem ārvalstu viesu jautājumiem,» RTU žurnālam «Jaunais Inženieris» skaidro I. Sveržicka.

Savukārt dienesta viesnīcu Āzenes ielā 22 plānots sākt remontēt nākamā gada aprīlī, un tā saglabāsies kā studentu viesnīca, par kuru turpmāk būs atbildīgs nevis dežurants, bet gan ēkas uzraugs. Arī šajā ēkā visas istabiņas būs divvietīgas.

RTU dienesta viesnīcās Ķīpsalā tiek īstenots projekts «Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu kopums Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcās Rīgā, Āzenes ielā 22; 22a», kura īstenošanai daļējs finansējums tiek nodrošināts no Klimata pārmaiņufinanšu instrumenta (KPFI).

Projekta mērķi ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu dienesta viesnīcu ēkās, kā arī paaugstināt šo ēku energoefektivitāti.

RTU un pilnsabiedrības «Piegādātāju sabiedrība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība» noslēgtā līguma kopējā summa ir vairāk nekā divi miljoni latu.

RTU Informācijas centrs

30. jūnijs, 2011 plkst. 15:52