RTU studenti lepojas ar vasaras praksē iegūto

15. septembris, 2009

Šodien Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu studenti, kas jūlijā veica vasaras praksi RTU un Hipotēku bankas projektā «Labā prakse», dalījās pieredzē un iespaidos. Projekta «Labā prakse» noslēguma pasākumā RTU vadība un Hipotēku bankas pārstāvji runāja arī par projekta turpināšanu nākamgad.

15.09.2009.
 Skatīt galeriju

labaa_prakse-noslegum.jpg

«Ne katram studentam ir iespēja redzēt dzīvu serveri un to konfigurēt,» izvertējot vērtīgāko prakses darbā, atzina RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studente Ilze Urbāne, kurai pēc vasaras prakses piedāvāts darbs uzņēmumā SIA «OptiCom».

«Ar vasaras prakses kolēģiem mēs šķīrāmies kā draugi unvienojāmies, ka veiksmīgākas ekonomiskās situācijas gadījumā,iespējams, atgriezīšos uzņēmumā kā darbinieks,» stāstīja RTU Būvniecības fakultātes students Mārtiņš Kaļva, kurš augstu vērtē iespēju veikt vasaras praksi uzņēmumā SIA «GRUNDFOS Pumps» Latvia.

Uzsverot, ka inženierzinātņu studentiem prakse ir viena no nozīmīgākajām studiju sastāvdaļām, RTU kanclers Ingars Eriņšpateicās Hipotēku bankai un uzņēmumiem par sadarbību un atzina: «Laiprakses vērtējums nebūtu tikai formāls ieraksts prakses grāmatiņā, mūsuuzdevums bija uzlabot jēdziena «prakse» prestižu – tā, lai ikviensstudents šo vārdu lietotu ar lepnumu. Īstenojot projektu «Labā prakse»,tas ir izdevies! Ir sāktas sarunas ar uzņēmumiem, kas piekristu arīturpmāk iesaistīties projektā, tāpēc es ceru, ka potenciālo praksesvietu skaits jau tuvākajā nākotnē pieaugs ģeometriskajā progresijā.»

Hipotēku bankas Klientu vadības daļas vadītāja Dina Kaupereatzina, ka projektu plānots turpināt arī nākamgad: «Hipotēku banka kāattīstības banka savā darbībā pievēršas inovācijām un to atbalstam. Šīprojekta mērķis ir atbalstīt studentus, jo tieši jaunie, perspektīviespeciālisti var būt autori dažādām inovācijām un vēlamies viņusatbalstīt jau šodien.»

Prakses vadītājs Vents Andersons no Cēsu uzņēmuma «VAR C»uzsvēra, ka uzņēmuma darbinieki studentu neuzskatīja par vienkāršupraktikantu vai ekskursantu. «Viņš mums bija kā reāls darbinieks. Devāmnopietnus darbus ar stingriem termiņiem. Šajā projektā noteiktiiesaistīsimies arī nākamgad,» atzina V. Andersons.

Jau ziņots, ka tie 11 RTU studenti, kas piedalījās projektā «Labāprakse», ar Hipotēku bankas finansiālu atbalstu saņēma prakses vietusavas nozares uzņēmumā un stipendiju vasaras prakses īstenošanai. Katrsstudents jūlijā, vasaras prakses laikā, saņēma mēneša stipendiju Ls 160vai Ls 240 apmērā. Konkursu «Labā prakse» RTU studentiem pavasarīizsludināja Hipotēku banka, sadarbojoties ar RTU Studentu parlamentu unnodibinājumu «RTU Attīstības fonds».

RTU Informācijas centrs

15. septembris, 2009 plkst. 15:19